Güncel Kext Yükleme problemi

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
72
12
71
Selam sierrayı kuruyorum güncel cloverbootloader ile kurulumu tamamen bitiyorum daha sonra other içine attığım kextlerin güncellerini indiriyorum kext yükleme aracı ile doğrudan s /l /e şeklinde kuruyorum bir daha sistem açılmıyor acaba kurulumdan önce otherin içindeki kextlerin tamamını silip çöp kovasını boşaltıp cache temizliği yapıp öyle mi kext aracı ile yüklemeliyim

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,077
4,563
4,401
Çok gerekmedikçe kextleri S/ L / E içine kurma. Kextleri EFI / Others içinde ya da Library / Extensions içine kurman en doğrusu. Ayrıca kök dizine bir kext kurduğunda her zaman Rebuild Cache yapman gerekir.

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
72
12
71
Efiye yollayıp rebuild cache yaptığım zaman aslında güncellemiş oluyorum doğru mu hocam

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
72
12
71
Anladım hocam kext aracıyla s/ l /e yapınca sürekli çöktü de artık yapmam😀. Son olarak vodoo tanımlı geliyor montezuma hocam sesi bayağı kısık oluyor o zaman kök dizinden bu gain ne biliyim volumeeneblehalfchange ayarını vs yapmam yeterli olur mu çünkü s l e de yok vodoo.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,077
4,563
4,401
Anladım hocam kext aracıyla s/ l /e yapınca sürekli çöktü de artık yapmam😀. Son olarak vodoo tanımlı geliyor montezuma hocam sesi bayağı kısık oluyor o zaman kök dizinden bu gain ne biliyim volumeeneblehalfchange ayarını vs yapmam yeterli olur mu çünkü s l e de yok vodoo.
Bizim imajda VoodooHDA öntanımlı değil. Sadece AppleALC vardır. Bunun da eğer kurulumdan sonra ses yoksa cihazın ses yonga setine uygun Layout id enjekte ederek tanıtabilirsin.

• Like
Tepkiler: bugra

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
72
12
71
Hocam
Bizim imajda VoodooHDA öntanımlı değil. Sadece AppleALC vardır. Bunun da eğer kurulumdan sonra ses yoksa cihazın ses yonga setine uygun Layout id enjekte ederek tanıtabilirsin.
Sizin dosyaları indirip başka efi dosyası ile yükelyebiliyorum sizin efi dosyalarınızın hiç biriyle yükleyemiyorum hocam dil seçimini geçemiyorum ig 0x12345678 yapmam işe yaramıyor anlamadım maalesef

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,077
4,563
4,401
Hocam

Sizin dosyaları indirip başka efi dosyası ile yükelyebiliyorum sizin efi dosyalarınızın hiç biriyle yükleyemiyorum hocam dil seçimini geçemiyorum ig 0x12345678 yapmam işe yaramıyor anlamadım maalesef
Konu ile alakası nedir bunun? Sen kurulum yapamadın mı?

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
72
12
71
Konu ile alakası nedir bunun? Sen kurulum yapamadın mı?
Kurulumumu yaptım ''bizim imajda applealc ön tanımlıdır " lafınıza istinaden sizin efinizle geçemediğimi belirttim sadece. applealc ön tanımlı değil yani. iyi günler iyi forumlar. sorduğum sorunun cevabını yukarıda aldım. cevabını için teşekkürler.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler