Hackintool ile FrameBuffer Grafik Yaması Yapmak

ainal

APPRENTICE
27 Eki 2017
65
7
21
23
En kolay yolu bu. Uygulama içindeki bütün uyumlu ID'leri denediğinden, ve bunlara uygun sistem kimliği kullandığından emin ol.
Eklediğin resimlere göre yeniden yaptım 2048 mb oldu(clover açınca görüntü kayıyor ) fakat hala hdmi çalışmıyor kabloyu takınca restart atıyor.

montezuma

Administrator
Yönetici
Admin
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
16,574
3,979
4,351
EKlediğim resimlere göre yapman yetersiz. Benim paylaştığım örnek paylaşım. Hackintool içinde Haswell içinde birçok Platform-ID ve bunlara uygun framebuffer'lar var. Bunları tek tek denemelisin.

kykbr

APPRENTICE
3 May 2019
22
0
1
34
Batman
Merhaba

whatever kext'in diğer kext'i kapsadığını öğrendim. kext karmaşasını düzeltmek için library'i altındaki ve clover altındaki kext leri silsem bir sorun olur mu baştan başlamak istiyorum.

Ayrıca kext in klasöre atmak yeterlimi aktif olduğunu nasıl anlayacaz

montezuma

Administrator
Yönetici
Admin
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
16,574
3,979
4,351
whatever kext'in diğer kext'i kapsadığını öğrendim. kext karmaşasını düzeltmek için library'i altındaki ve clover altındaki kext leri silsem bir sorun olur mu baştan başlamak istiyorum.
Hangi kextlerden bahsettiğini anlamıyorum.
Ayrıca kext in klasöre atmak yeterlimi aktif olduğunu nasıl anlayacaz
Kextleri EFI haricinde sistem içinde kullanacaksan KCPM utility adlı programı kullanıp yüklemelisin. Direk atmak işe yaramaz.

kykbr

APPRENTICE
3 May 2019
22
0
1
34
Batman

Kextleri EFI haricinde sistem içinde kullanacaksan KCPM utility adlı programı kullanıp yüklemelisin. Direk atmak işe yaramaz.

Sorun şu bir çok döküman denedim. Bu yüzden gerekli gereksiz kext karmaşası oldu. Library ve efi/clover/kext/other altındaki kext'leri silip yeniden başlamak istiyorum.

burdaki dökümani adim adim yapayim. fakat sistem açılışı ile ilgili sorun olur mu? En gerekli kext'ler için clover kext updater'dan eklesem mi ?

anlamak istediğim efi veya sistem içinde farklılık var mi ? sadece efi içinde kext düzeni yapsam olur mu ?

dökümanı yapmadan önce basit aşamayi netleştirmek istedim.

clover configrator'Den Drivers64UEFI OsxAptioFix (tam emin değilim hangisi) başlattım. ilk önce uhd 620 3 mb olarak görüyordu şimdi uhd 620 7 mb görüyor.

uzun uzun yazdim ki google aramalarda muhakkak birilerine yardimci olacaktır tabi cevaplariniz ile birlikte :)

teşekkürler

montezuma

Administrator
Yönetici
Admin
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
16,574
3,979
4,351
Sorun şu bir çok döküman denedim. Bu yüzden gerekli gereksiz kext karmaşası oldu. Library ve efi/clover/kext/other altındaki kext'leri silip yeniden başlamak istiyorum.
Elbette bunları silip sana gerekli olanları tek bir lokasyonda kurabilirsin. Library / Extensions gibi.
burdaki dökümani adim adim yapayim. fakat sistem açılışı ile ilgili sorun olur mu? En gerekli kext'ler için clover kext updater'dan eklesem mi ?
Bu rehberi uygularken kextlerin EFI içinde olması faydalı olur. Zira bu sayede bir kext hata verirse Clover Boot Menü içinden kext disable yapabilirsin. Ayrıca şu an çalışan config dosyanı da aynı şekilde bırak ve bunun bir kopyasını oluşturup bunun ismini config2.plist (örnek) olarak adlandırıp bunun üzerinde çalış ve sistemi bununla boot et. Zira bununla bir hata alırsan yine Clover Boot Menü / Config seçenekleri içinden çalışan config dosyanlar sorunsuz boot edebilirsin.

kykbr

APPRENTICE
3 May 2019
22
0
1
34
Batman
620 için intel fb patcher ayarlarını yapıp config dosyasını değiştidim fakat sistem açılmadı yedek config ile açıp biraz daha denedim fakat sonra clover welcome yazısından sonra kitlendi. usb taktım tekrar kurulum için boot almadı biraz daha zorlasam kolum kopacak birşey engel olacak diye sabaha bıraktım. aklıma gelen hdd tüm partion'ları linux live cd ile temizleyip bios'u kontrol etmek.

hacking tool un yapmış olduğu text manuel olarak ekleyemez miyim en azından daha kontrollü olur.

hp probook g6 intel uhd 620 için denenmiş config olsa dadından yenmez