1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Hackintosh Cihazlarda Güç Yönetimi

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 29 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Teşekkür ederim :)
    Bu konuları inceleyerek yapmaya çalışacağım, iyi bayramlar.

3. @montezuma benim power kısmında dalgalanmalar var fakat Frequency kısmındaki IA ve GT de ölü insan göstergesi gibi dümdüz bir şekilde ilerliyor(arka planda Xcode falan da açtım ama hiç tepki vermedi).

Bu durum normal midir, değilse ne yapmalıyım?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Gayet stabil görünüyor :)

Ekran görüntüsü paylaş bakalım

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Resmim.Net

Edit:

Bir de bu kodu Clover Editorte nasıl ekleyebiliyorum kısaca öğretebilir misiniz?

set config.plist/KernelAndKextPatches/KernelIvyXCPM=true

Ve korktuğum başıma geldi. Maalesef masaüstüne gelemiyorum :(
    e99ebe3290.jpg

#115 kadevra, 26 Ağustos 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ağustos 2018
  6. Nasıl bir düzenleme yaptıktan sonra masaüstüne gelemiyorsun? Bu rehberdeki düzenlemeler bu hataya neden olmaz.

7. Kesinlikle kendi halt yemem
    Aynı anda birçok kext ile uğraştığım için böyle oldu. Tekrar usb kurulumu indirip halletmeye çalışıcam

8. Bir uzman sorusu sormak istiyorum :)

-c 2 flag komutuyla dizüstünün doğru ssdt.aml dosyasını yaratılıyor fakat intel izleme programındaki cpu hızı bölümündeki grafik bazen 3 ghz üzerine çıkıyor ve cpu sıcaklığıda biraz artıyor. Kendi kafama göre birşey düşündüm ama ne kadar doğru bilemiyorum;

i7-3687U işlemcisinin hızı 2100 ve turbo 3300, burada üst sınırı 3300 yerine 2800 yaptım ve

./ssdtPRGen.sh -c 2 -p 'i7-3687U' -f 2100 -turbo 2800

komutuyla ssdt dosyasını yarattım, şimdi cpu hızı grafikte yukarılara çıkmıyor. İstediğim görünüşte oldu gibi ama ne kadar doğru sizce bu mantık. 2100 üzerine 700 ekleyerek 2800 yaptım, 2100 - 3'e tam bölündüğü için.

--------------
    //////////
    -------------

./ssdtPRGen.sh -c 2 -p 'i7-3687U' -f 2100 -turbo 2100

olarak kullandım ve cpu turbo özelliğini kapatarak kullanıyor artık sistem.

script ayrıca .aml dosyası içinde 'turboStates...........: 0' yapmış, turbo'yu kapatmış. şu anda cpu grafiği güzel ve cpu sıcaklığı yükselmiyor.
    max 2100 mhz kullanarak çalışan iniş çıkışlı bir grafik seyrediyor. tabi burada .aml dosyasına elle müdahale yanlış oluyor anladığım kadarıyla, çünkü -turbo için kullandığımız mhz hızına göre packageLength, maximum TDP gibi değerler ona göre yeniden hesaplanarak atanıyor kod içine.

9. Hocam merhaba. Güncel High Sierra kurulumu dışında hiç bir şey yapmadım. Bence her şey normal gözüküyor. Sizce? Bir şey yapmama gerek var mı?

Wbj63PKD4OHskATMtuuQwky2td6x4_tJ.png

10. Güle güle kullan.

Lbe bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...