1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Hackintosh EL Capitan ve Sierra için Intel HD530 Tanıtmak

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 23 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. 9-IntelHDGraphics(L).png

Apple'ın El Capitan ve sonrası için HD530 grafik desteği sayesinde daha önce performanslı çalışmayan HD530 grafik kartını artık sorunsuz kullanabiliyoruz. Ancak HD530 OS sistemde yerleşik olarak tanınmadığı için, bunu Clover üzerinden aktif etmemiz gerekiyor.
    MacOS Sierra imajı/ Kurulum Sonrası Araçlar içerisinde paylaştığımız HD530 Config dosyasında bu yama zaten mevcut. Ancak yine de kendi Config dosyanızı düzenlemeniz gerektiğinde oldukça yararlı olabilir.
    O yüzden bu rehberde HD530 aktif etmek için gerekli yamaları Config.plist dosyanıza nasıl gireceğinizi göstereceğim.
    1. Config.plist dosyanızı Clover Configurator ile açın.
    2. Graphics seçeneklerinde:
      1. Inject Intel işaretleyin (duruma göre tam tersi).
      2. Ve " ig-platform-id=0x19120000" değerini girin.
      3. Config dosyanızı text edit ile açtığınızda şu şekilde gözükecek:
        Kod:
        <key>Graphics</key>    <dict>
                <key>Inject</key>
                <dict>
                    <key>ATI</key>
                    <false/>
                    <key>Intel</key>
                    <true/>
                    <key>NVidia</key>
                    <false/>
                </dict>
                <key>ig-platform-id</key>
        <string>0x19120000</string>
    3. Bu işlemi Clover Configurator ile yaparsanız şu şekilde olacak.

Screen Shot 2016-11-23 at 00.18.41.png

4. Şimdi "Kext to Patch" kısmına port girişlerini yapılandırmak için aşağıdaki değerleri girin.
      Kod:
      <dict>                
      <key>Comment</key>
                      <string>10.11-SKL-1912000-4_displays</string>
                      <key>Find</key>
                      <data>
                      AQMDAw==
                      </data>
                      <key>Name</key>
                      <string>AppleIntelSKLGraphicsFramebuffer</string>
                      <key>Replace</key>
                      <data>
                      AQMEAw==
                      </data>
      </dict>
    5. Bu işlemi Clover Configurator ile yaparsanız şu şekilde olacak.
      Kod:
      Name: AppleIntelSKLGraphicsFramebuffer
      Comment: 10.11.4-SKL-1912000-4_displays
      Find: 01030303
      Replace: 01030403
      Screen Shot 2016-11-23 at 00.22.51.png

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    Ediko ve xxxcom bunu beğendi.
  2. Hocam böylece opencl desteği full çalışacak mı ? Final Cut Pro için HD4600 ile çok mutluyuz. Skylake ile aynı sonucu alamamıştık performans baya düşüktü render hızı çıktı hızı olarak vs. Bunu test edip paylaşacak bir arkadaş var mı acaba h265 formatında 1dk ilk 1080p görüntünün çıktı süresi gibi mesela ?

3. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. OpenCL destek listesinde olmamasına rağmen HD4600 o kadar güzel çalışıyor ki. Acaba HD530 aynı performansı verecek mi ? Skylake kasa toplamaktan çekiniyorum ve sırf bu sebebten i7 4770k ya da i7 4790k kasa toplama yönünde ilerlemeyi düşünüyorum. Bu postu gören HD 530 kullanan bir arkadaş FCPX kurulumu yapıp video testi yapabilir mi ? Facetime, skype görüntülü görüşme aracılığıyla bağlanabilirim kendisine. Örnek görüntü vs. gönderebilirim. Çok ama çok ihtiyacım var. Technopathta fazlasıyal birebir yardımcı oldum birçok insana :) Aynı desteği bu donanımı kullanan bir arkadaştan bekliyorum.

montezuma bunu beğendi.
  5. Bu yöntem HD630 içinde geçerli midir?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  6. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    baris_karaer bunu beğendi.
  7. Bu rehberi inceledim ve uyguladım fakat başaramadım. Yine de yeni kurulumlarda tekrar deneyerek ve zamanla öğrenerek bu rehberi tekrarlarım, gelişmeleri de buradan belirtirim

montezuma bunu beğendi.
  8. Senin GPU HD630 için takip etmen gereken adımlar bir önceki mesajımda paylaştığım rehberdeki "adım 2 HD630 Tanıtmak" takip etmek olmalı. Zira HD 630 için gereken Platform_ID ve Yamalar bu rehberdekinden daha farklı.

baris_karaer bunu beğendi.
  9. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  10. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...