Hackintosh Hakkında Bazı Sorular

Leeskywalker

APPRENTICE
8 May 2019
11
1
0
35
Arkadaşlar Merhaba, son zamanlarda admin arkadaşların kafasını baya şişirdim fakat bu işe beni siz bulaştırdınız kafamdaki sorularıda gidermek boynunuzun borcu.. :) aydınlanmak istediğim bi kaç mevzu var ve yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim, Windows işletim sistemlerine hakimim, bu sayfayıda keşfettikten sonra sierra / mojave / high sierra gibi işletim sistemlerini kurmaya çalışıp başarız olup nihayetinde imzamdaki sisteme el capitan kurulumunu gerçekleştirip şu an sağlıklı bi şekilde kullanıyorum, yada ben öyle sanıyorum :)
  • şimdi birinci konu bir bilgisayara windows kurduktan sonra işletim sistemini etkinleştirmemiz gerekiyor, keyimizi girerek yada başka yöntemlerle etkinleştirip kullanıyoruz, Moc/Oc tarafında kurduğumuz sistem bu aşamada ne oluyor? yasal olarak bu sistemi kullanıyormuyuz? Mesela iphone'umuzdaki şifrelerimizi yazıp online olduğumuzda bir problemle karşılaşırmıyız?
  • Sistemin bize verdiği güncellemelerden sorunsuz yararlanabiliyor muyuz?
  • ikinci konu ise mac/os sistem gereksinimleri ve donanım değişikliği mesela ben bilgisayarıma high sierra kurmak istiyorum fakat sistemim bunu karşılarmı bilmiyorum, bu sistemler için bir minimum donanım değerleri varmıdır yoksa deneyerek mi öğreneceğiz?
  • Ayrıca windows tarafındaki gibi bir donanımımı söküp yerine başka bir parça taktığımda bilgisayarıma yeni baştan mac'mi kurmam gerekecek?
  • üçüncü kısımda driverlar, bildiğimiz gibi windows tarafında bir ekran kartı sürücünün boyutu 350 400 mblarda indiriyoruz içeriğinde bir sürü özellikle beraber kuruluyor, fakat mac tarafında 10-15 mblık kext dosyalarıyla bu işi çözüyoruz, (yada ben olayı yanlış anladım) bu anlamda kartlarımızdan Windows'daki gibi tam verim alabiliyor muyuz?
Şimdilik kafamdaki sorular bunlar aslında daha vardı ama şu an aklıma gelmiyor, şimdiden çok teşekkür eder işlerinizde kolaylıklar dilerim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

linuxcu

APPRENTICE
4 Eki 2017
89
6
21
30
  1. etkinleştirmenize gerek yok adı üstünde hackintosh
  2. Tüm güncellemerden yararlanabilirsiniz
  3. Uyumlu Donanımlar bölümüne konu açarak sorabilirsiniz
  4. Hayır o donanımı tanıtmanız gerekecek.
  5. Paketlemeyle alakalı linux tarafında sıkıştırma yöntemleri windowsa göre daha iyidir.

Son olarak hackintosh ibarabesi macos işletim sistemini kendi bünyesi dışındaki donanımlara kurmak için üretilmiştir. HACK yazıyor diye şifremi girdim şifrem uçtu gibi bir durumla karşılaşanı görmedim. Tecrübem dahilinde cevapladım eksiğim yanlışım varsa üstatlar düzelsin.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler