ÇÖZÜLDÜ Hackintosh Mojave 5960X Low Speed (1.2GHz) Sorunu

ardabilal

APPRENTICE
2 Ara 2018
22
4
21
21
Merhaba;
Bu forumdan yardım alarak önceki anakartıma (Asus X99/ws) Osx kurmuştum. Fakat o anakart ne yazık ki Hackintosh usbyi kısa devrede kapatmadığı için bir usb kısa devresi sonucunda yandı.

Sonuca gelirsek yeni bir anakart aldım. Yeniden OS X Kurdum. MSI X99A Pro Gaming.
Tek bir sorunum var. İşlemcim (5960x) 1.2Ghzde çalışıyor.
İnternette gördüğüm bir kaç şeyi denedim ama başarılı olamadım.
Kexts klasörümü ve configimi upload ediyorum.
Teşekkürler.

4 Ocak 2017
604
104
251
İstanbul
Hackintoshta donanım uyumu önemli olduğu gibi sizde iyi bir şekilde donanımı tanıtamamışsınız.

USB portu güç yönetimi doğru çalışmadığı için port yanmış.

Rehberi mutlaka uygulamalısınız.

ardabilal

APPRENTICE
2 Ara 2018
22
4
21
21
Hackintoshta donanım uyumu önemli olduğu gibi sizde iyi bir şekilde donanımı tanıtamamışsınız.

USB portu güç yönetimi doğru çalışmadığı için port yanmış.

Rehberi mutlaka uygulamalısınız.
Portu değil ne yazık ki komple chipseti yaktım. Port çalışıyordu. Yeni Anakart aldım.
Paylaşırsan bakarız.
EFI.zip buyrun.
Sizin verdiğiniz X99 dosyaları atılı durumda sadece.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,574
4,202
4,351
imacPro 1.1 kimliği dene. Ek olarak VoodooTSCSync.kext sil ve paylaştığım kexti kullan. Ayrıca Clover Bootloader güncellemesi yap. BIOS ayarlarını gözden geçir. Ek olarak BIOS ayarlarında da sorun olabilir bunları kontrol et. BIOS güncellemesi varsa bunu yapıp deneme yap.
Ayrıca:

Ekli dosyalar

ardabilal

APPRENTICE
2 Ara 2018
22
4
21
21
imacPro 1.1 kimliği dene. Ek olarak VoodooTSCSync.kext sil ve paylaştığım kexti kullan. Ayrıca Clover Bootloader güncellemesi yap. BIOS ayarlarını gözden geçir. Ek olarak BIOS ayarlarında da sorun olabilir bunları kontrol et. BIOS güncellemesi varsa bunu yapıp deneme yap.
Ayrıca:
BIOS ayarlarında zaten çok ayar yok. Eski anakartta sayfalarca ayar vardı.
Dediklerinizi deneyip duruma göre editleyeceğim.
Bu arada Orijinal Mac cihazlardada portlarda limit yok. Bir arkadaşım MacBook Pro anakartı yakmış bu şekilde. Bunuda paylaşayım. Hackintoshla alakası yokmuş.

BIOS güncel dün güncelledim.
Cloveri güncelledim.
Dediğiniz kexti silip yerine attığınızı attım.
SMBIOS'dan kimliği değiştirdim.
Powergadgette yük altında bile 1.2 ghz. hala.

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,574
4,202
4,351
Ek olarak paylaştığım linkteki rehberi takip etmeni öneririm. Ayrıca;

ardabilal

APPRENTICE
2 Ara 2018
22
4
21
21
Ek olarak paylaştığım linkteki rehberi takip etmeni öneririm.
İşlemciye sabit voltaj ve ghz. ayarlayarak biosdan 3.7 ye sabitledim. biraz işlemci ömrünü. yiyeceğiz ama o benimkini yiyeceğine ben onunkini yeyim :)

birde osxaptifix 2000 i kullanıyorum. 5 bootun 4 ünde cannot allocate memory hatası alıyorum. bunun için bir öneriniz var mı?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,574
4,202
4,351
X99 için hazırlanmış EFI içindeki dosyaları kullanabilirsin.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler