Hackintosh silip sıfırdan windows yükleme

ata359

APPRENTICE
22 May 2019
10
0
1
20
High sierramı silip windowsa dönmek istiyorum, öncelikle mac os kurulum ekranından hdd mi exFat olarak biçimlendirdim. Daha sonra windows 10 uefi kurulum usbsini takıp çalıştırdım ancak kurulum ekranında “yüklenecek sürücüyü seçin” bölümünde, “hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam’ı tıklatın.” Yazıyor ve disk seçemiyorum. Nasıl çözebilirim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

enst

APPRENTICE
17 Kas 2017
52
8
21
34
exFat yerine fat32 olarak denemişmiydin? exFat sonradan güncelleme ile gelmişti. Sorun giderme menüsünden komut istemi ile cmd içerisinden diskpart ile diski clean yapman gerekeblir.

ata359

APPRENTICE
22 May 2019
10
0
1
20
Yazdıklarınızı denedim ancak çözüm olmadı

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,678
370
851
35
Cihaz özellikleriniz nedir ? Bios üzerinde hdd raid olarak mı seçili eğer öyle ise değiştirin. USB media içerisine anakartınızın windows yükleme sata disk dosyalarınızı koyup tekrar deneyin.

ata359

APPRENTICE
22 May 2019
10
0
1
20
Cihaz özellikleriniz nedir ? Bios üzerinde hdd raid olarak mı seçili eğer öyle ise değiştirin. USB media içerisine anakartınızın windows yükleme sata disk dosyalarınızı koyup tekrar deneyin.
Sistem özelliklerim asus n550jv intel core i7 işlemcili.

Aldığım hata da bu.

9 Tem 2017
218
60
251
24
Diskiniz BIOS'ta görünmüyorsa arızalanmış olabilir. Windows 7 kuruyorsanız sebep net olarak budur. SATA sürücülerini kuruluma entegre etmeniz lazım. Windows 10 güncel sürümü ile deneyin kurulumu.

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,678
370
851
35
Sistem özelliklerim asus n550jv intel core i7 işlemcili.

Aldığım hata da bu.

Kurulum yapmaya çalıştığınız Windows sürümü içerisinde SATA sürücüleri yüklü olmadığı için Windows bilgisayarınızdaki HDD'yi görmüyor.
Çözüm : Anakart üreticiniz Asus olup Asus web sitesinde destek bölümünden Sata sürücülerini indirip kurulum ekranında gözat diyerek sata sürücülerini göstermeniz olacaktır. Burda dikkat edilmesi gereken durum sata sürücülerinin windows Install media olanını indirmenizdir. Zira exe uzantılı indireceğiniz dosya ile sata sürücülerini windows kurulum medyasına tanıtamazsınız.

• Like
Tepkiler: montezuma