Hackintosh Uyumlu Güçlü GPU?

underrated

APPRENTICE
29 Haz 2019
24
2
21
Merhaba, video düzenleme işleriyle uğraşıyorum. Mevcut sistemim aşağıda;

Intel 5960X
Asus X99-Deluxe I.version
MSI 2070 + MSI 1070
Corsair 4 x 8GB 3200mhz
500GB M2 SSD (Windows 10) + 500GB Samsung Evo (Hackintosh için) + 4 x 8TB WD RED (Intel RST Raid 5 Yapılandırıldı)
Corsair 760T Kasa + Corsair H110i Water Cooling

Ancak 2070 ekran kartım hackintosh uyumlu olmadığı için kullanamıyorum ve satıp başka modele geçmeyi düşünüyorum (veya biraz daha beklesem webdriver yayınlanır mı?

Hackintosh'da SLI tarzı bir desteğin olmadığını biliyorum ama şuan 2 farklı kart kullandığımda da SLI değil. Kullandığım programlardan birinin 12gb üstü video ram'i istemesinden dolayı böyle bir çözüme gittim ve sorunsuz kullanıyordum windows'da. Şimdi 2070'i satıp 1080 Ti alsam 1070 ile birlikte kullanabilir miyim? Yada Titan X, Titan XP, Titan V, Quadro P5000, gibi kartlar hackintosh uyumlu mu yada siz hangi kartı önerirsiniz?

Kullandığım programın sistem gereksinimlerine aşağıdan bakabilirsiniz; Ayrıca FinalCut'da kullanacağım ancak onun Premiere gibi CPU tabanlı mı yoksa GPU tabanlı mı olduğunu bilmiyorum.

ozukoc

PADAVAN
18 Tem 2017
108
31
71
28
Buradaki Amd kartlar sisteminle uyumluysa onlara bakabilirsin. Anakart işlemci uyumunu bilmiyorum tabi de AMD kartlara bakman daha iyi hackintosh uyumu için diye biliyorum. Kolay gelsin =)

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
161
22
221
27
Bütçenizi bilemiyorum fakat AMD Radeon VII ye bir bakın isterseniz. Youtubeda Hackintosh ile video editing yapan kullanıcılar gayet memnunlar fakat Sapphire marka dışındaki kartlarda bazı sorunlar glitchler olduğunu belirtmişler. Veya Dual Amd Vega 64 kullanabilirsiniz. Hackintosh sistem için Amd kartlara yönelmenizi tavsiye ederim.

underrated

APPRENTICE
29 Haz 2019
24
2
21
karşılaştırmalara baktım 1080 TI, vega 64'den de radeon vii'den de iyi sonuçlar veriyor. Sorunsuz çalışıyorsa 1080TI onu alacağım:) ram'i de 3GB yüksek vega 64'e göre

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,047
4,088
4,351
karşılaştırmalara baktım 1080 TI, vega 64'den de radeon vii'den de iyi sonuçlar veriyor. Sorunsuz çalışıyorsa 1080TI onu alacağım:) ram'i de 3GB yüksek vega 64'e göre
Kaçırdığın şey, 1080'ti'nin de desteği yok. Apple, Kepler mimarisi sonrası Nvidia kartları artık desteklemiyor. Bu kartlarında desteği Nvidia'nın Nvidia Web Driver ile mümkündü. Ancak Mojave ile beraber artık Apple bu sürücüye onay vermiyor. Dolayısıyla Mojave sonrası ile beraber Nvidia Web Driver'ın çıkma durumu belirsiz. Bu noktada da bu kartı alırsan Mojave veya Catalina kurmak istersen kart çalışmayacak.

ozukoc

PADAVAN
18 Tem 2017
108
31
71
28
Kaçırdığın şey, 1080'ti'nin de desteği yok. Apple, Kepler mimarisi sonrası Nvidia kartları artık desteklemiyor. Bu kartlarında desteği Nvidia'nın Nvidia Web Driver ile mümkündü. Ancak Mojave ile beraber artık Apple bu sürücüye onay vermiyor. Dolayısıyla Mojave sonrası ile beraber Nvidia Web Driver'ın çıkma durumu belirsiz. Bu noktada da bu kartı alırsan Mojave veya Catalina kurmak istersen kart çalışmayacak.
Hatta yabbancı bir forumda Apple'ın Nvidiaya sürücülerini Mac'e göre yapılandırmasını ( Sanırım web driver ) istediğini yani Apple'ın işbirliği yapmak istediğini fakat Nvdia'nın ısrarla yapmadığını ya da kabul etmediğini okumuştum. Doğruluğundan emin değilim tabi ki ama kısa zamanda pek çözülecek gibi durmuyor bu problemler. Dolayısıyla Amd Kartlar şu an için en mantıklısı hackintosh için.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,047
4,088
4,351
Hatta yabbancı bir forumda Apple'ın Nvidiaya sürücülerini Mac'e göre yapılandırmasını ( Sanırım web driver ) istediğini yani Apple'ın işbirliği yapmak istediğini fakat Nvdia'nın ısrarla yapmadığını ya da kabul etmediğini okumuştum. Doğruluğundan emin değilim tabi ki ama kısa zamanda pek çözülecek gibi durmuyor bu problemler. Dolayısıyla Amd Kartlar şu an için en mantıklısı hackintosh için.
Durum tam tersi. Nvidia Web Driver hazırladı ancak Apple müsade etmiyor. Yapacak bir şey yok.

• Like
Tepkiler: ozukoc

underrated

APPRENTICE
29 Haz 2019
24
2
21
bundan sonra yeni macoslarda nvidia kartları kullanmamız meçhul o zaman? peki amd 64 vega taktığımda HEVC desteği kazanır mıyım?

underrated

APPRENTICE
29 Haz 2019
24
2
21

burada şöyle bir yazı gördüm

E.2) Graphics Configuration

Most ATI GPUs, e.g. RX Vega 64, RX Vega Frontier, RX 580, RX 560 are supposed to be "natively" implemented. It is commonly recommended not to use RX 560 and RX 580 GPUs due to the lacking iGPU implementation when using SMBIOS iMacPro1,1. Given the the recent findings by @Ellybz, upon macOS update 10.14.4 Beta 4 (18E174f), H264/HEVC decoding and encoding also works now with the RX580. No more freezes during encoding, although one still needs to employ the dummy kext provided in post #723 to make this happen.

With macOS 10.14.5 Beta 1, also the new Radeon VII is now natively implemented.

Başka bir kaç forumda daha okuduğum şeyleri RX580 ile hevc encode ettikleri tarzda birşey okudum ama ingilizcem expert değil yanlış anlayabiliyorum:)

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,047
4,088
4,351

burada şöyle bir yazı gördüm

E.2) Graphics Configuration

Most ATI GPUs, e.g. RX Vega 64, RX Vega Frontier, RX 580, RX 560 are supposed to be "natively" implemented. It is commonly recommended not to use RX 560 and RX 580 GPUs due to the lacking iGPU implementation when using SMBIOS iMacPro1,1. Given the the recent findings by @Ellybz, upon macOS update 10.14.4 Beta 4 (18E174f), H264/HEVC decoding and encoding also works now with the RX580. No more freezes during encoding, although one still needs to employ the dummy kext provided in post #723 to make this happen.

With macOS 10.14.5 Beta 1, also the new Radeon VII is now natively implemented.

Başka bir kaç forumda daha okuduğum şeyleri RX580 ile hevc encode ettikleri tarzda birşey okudum ama ingilizcem expert değil yanlış anlayabiliyorum:)

underrated

APPRENTICE
29 Haz 2019
24
2
21
Bir diğer forumda yazan;

I am on X99-5820K.

Just finished my Mojave update today. Have everything working except correct USB 3.0 speeds.
In HS, everytime I tried a H264 encode, the entire OS used to come to a stand-still. This has been corrected in Mojave now that the RX580 correctly uses the RadeonFramebuffer in Mojave (as seen here: RadeonFramebuffer-IOReg) which no longer relies on an iGPU as you correctly stated.

I can further confirm that: H264, HEVC 8-bit both use the GPU. Additionally, HEVC 10-bit also seems to use the GPU now.

Transcoding was ProRes 422 to respective format in all cases.

underrated

APPRENTICE
29 Haz 2019
24
2
21
onu inceledim kext ve dstleri uyguladım ancak bios'umda o ayarlar mevcut değil. hasswell olduğu için.

İşin ilginç yanı aynı işlemciyle windowsda hevc videoları oynatabiliyor ve editleyebiliyorum. Sorun mac os desteği olmamasından mı?

underrated

APPRENTICE
29 Haz 2019
24
2
21
Henüz almadım Vega'ı doğru anladım mı emin olmak için ama öle bir ihtimal varsa alırım:)