Hackintosh uyumlu ikisi bir arada laptop önerisi

Furkan Kapıcı

PADAVAN
15 Tem 2020
124
9
71
Selamlar, hackintosh ventura kısmında hazır efi desteği sunabilecek ve oyun oynatabilecek ikisi bir arada bir laptop var mı?
(Dokunmatiği de olmasını tercih ederim.)
(İşe fiytsal olarak bakmazsanız sevinirim sadece böyle bir laptop var mı bunu merak ediyorum.)

BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Lenovo G50-70
İşlemci Modeli
Intel Core i3 4010U
Grafik Kartı
İntel HD Graphics Family
Ses Kartı Modeli
Conexant SmartAudio HD
Ağ Aygıtları
Realtek PCIe GBE Family Controller & Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter
Disk ve RAM
465.76GB SHDD (Hybrid) & 4GB DDR3 1600MHz

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
4,722
1,746
4,401
Böyle bir laptop hem vardır hem yoktur :)
Hackintosh için her şeyden önce kesin yargılar yoktur. Bir cihazı ben opencore ile kurup kendime göre özelleştirebilirim ve sağlıklı bir kullanım elde edebilirim. Aynı cihaz sizde de olsun ve kendi EFI dosyalarımı paylaşayım yüksek olasılıkla iyi bir yapılandırmayla sizde de çalışacaktır ama garantisi yok. Bios sürümümüz bile farklı olursa aynı sonucu vermeyebilir.
Hackintosh bir makine yaparken laptop cihaz için intel bir işlemci ve mümkünse donanım yükseltmeleri sınırlanmayan bir marka seçmelisiniz. Seçeceğiniz cihazda harici grafik kartının onlamaması dizüstü cihazlarda hackintosh için bir avantaj sağlayabilir. Zaten NVDİA olan harici grafik kartlarını hiç bir şekilde kullanamazsınız. Bu cihaz seçerken maliyeti de öenmli oranda azaltır. İntel 6. nesilden 10. nesile kadar olan işlemcilerden herhangi birini seçebilirsiniz. Önümüzdeki güncellemelri de dikkate alarak 6. nesil ve üzeri tercih edilmelidir. Ağ kartının macos için kablosuz tüm özellikleri kullanabilmek için iyi seçilmesi gerekir. Bunun için native tanınan kartlardan biri seçilmeldir. Bunun için de bu kartı destekleyen bir cihaz.
HP cihazların çoğunda parça numaraları biosa tanımlıdır ve donanım değişikliklerini sınırlayabilir.
Dell iş istasyonları donanım yükseltilmesine en uygun cihazlardır denebilir.
Önce uygun donanımı seçerseniz birden çok işletim sistemini aynı cihazda kullanabilirsiniz.

BootLoader
OpenCore 0.7.7
Laptop Modeli
Monterey 12.1
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662