Hackintosh ve Güvenlik.

Hira

APPRENTICE
24 Ocak 2017
53
11
0
Erzurum
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır kafama takılan bir konu, Hackintosh sistem güvenliği. Şimdi bu sistem bir veya bir kaç elden geçmiş orjinal olmayan bir sistem (yanılmıyorsam), art niyetli kişiler sisteme istedikleri programları koyabilirler mi? nihayetinde kullanan insanlar bunlar da bankacılık işlemleri, sosyal hesaplar vs. özel uygulamaları da çalıştırıyor. Bu güvenlik nasıl sağlanıyor? aydınlatırsanız sevinirim.
 

FireSwords

APPRENTICE
6 Haz 2017
39
16
21
22
Hayır, Hackintosh modifiye edilmiş macOS değildir. Hackintosh Apple Store'dan indirilen imajın Clover Bootloader ile önyüklenerek kurulması ve FakeSMC gibi sürücülerle SMC gibi sadece Apple anakartlara özgü bileşenleri taklit ederek orijinal macOS'in Apple dışı cihazlarla çalıştırılması olayıdır. Clover, FakeSMC ve daha pek çok Hackintosh sistemlerde kullanılan dosya tamamen açık kaynaktır, kaynak kodları halka açıktır. Eğer güvenmiyorsan sen derleyip kullanabilirsin.

Clover Bootloader: Github linki bulamadım ama SVN üzerinden nasıl kaynak kodun indirilebileceği anlatılmış: Development
FakeSMC: GitHub - RehabMan/OS-X-FakeSMC-kozlek: Fork of FakeSMC, PlugIns, and HwMonitor (based on kozlek's branch)
 

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler