Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ HD530 Ekran Titreme Sorunu

'Sierra' forumunda Funlu tarafından 3 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Hocam DSDT yamasını kullanımı konusunda yardımcı olurmusun.

2. Sorununu sistem bilgilerini de dahil ederek paylaşmalısın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. HD530 için bende de titreme sorunu var. Config dosyasına kodu ve diğer ayarları yaptım ama sonuç değişmedi.
    DSDT yamasını kullanma hakkında bi bilgim olmadığı için o konuda yardım istedim

4. Config dosyasına yukarıdaki kodları doğru olarak girdin mi?
    Ayrıca rehberde anlattığım gibi ig-platform-id düzenlemesi ve Inject Intel işaretledin mi?
    DSDT yaması, eğer DSDT kullanıyorsan ve düzenlemeyi biliyorsan kullanmalısın. Eğer DSDT kullanmıyorsan bunu kullanmak biraz uğraştırır. Zira DSDT doyalarını çıkartman, bunları sökmen ve ardından yamayı uygulaman gerekiyor. Config düzenlemek ile aynı değil maalesef.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #4 montezuma, 3 Kasım 2016
    Son düzenleme: 3 Kasım 2016
  5. Evet hocam kodu girdim ig-platform-id 0x191B0000 zaten makina açılmıyor bunu girince.
    Yinede titreme devam ediyor :S

6. Yukarıda bir ID daha paylaştım. 0x19120000 Bununla dene. Yukarıda ki yamayı Config.plist dosyana doğru girdiğinden emin ol. BIOS içinde DVMI allocated 32 yada 64 MB ayarlayıp tekrar dene.

7. Hocam rica etsem config dosyasına sen ekler misin kodu
    Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

8. Dosyayı indirip ilgileneceğim.

9. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  10. Hocam çok teşekkür ederim. Sanırım ben kodu yanlış ekledim. Şu an sıkıntısız olarak çalışmakta. Titreme yok, videolarda beyaz çizgiler yok Sağolun tekrar...

Sin0w bunu beğendi.
Yükleniyor...
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
Yükleniyor...