HDMI portu için yama yapmak

can cem

APPRENTICE
4 Tem 2019
13
0
1
HDMI portunu tekrar çalıştırmak için HDMI yaması yapmak biraz karışık görünüyor.
Bu yamayı yapmak zorunda mıyız yoksa Displayport ya da Type-C ile hackintosh kullanmaya devam edebilirmiyiz?

1660Ti Ekran kartı kullanmayı düşünüyorum. Uhd 630 kullandığımda ekran kartı hackintosh altında tamamen çalışmayı
durdurur mu? (Soğutma sistemi, pervaneleri)

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,036
4,086
4,351
HDMI portunu tekrar çalıştırmak için HDMI yaması yapmak biraz karışık görünüyor.
Bu yamayı yapmak zorunda mıyız yoksa Displayport ya da Type-C ile hackintosh kullanmaya devam edebilirmiyiz?
Sorun nedir? Eğer bir sorunun yoksa bir şey yapmak zorunda değilsin.
1660Ti Ekran kartı kullanmayı düşünüyorum. Uhd 630 kullandığımda ekran kartı hackintosh altında tamamen çalışmayı
Yanlış düşünüyorsun. Nvidia kartların artık desteği yok. Alacağın kart Mojave ve üzerinde çalışmayacaktır. AMD kartları düşünmelisin. Hackintosh'ta aynı anda iki grafik kartı kullanamazsın.

can cem

APPRENTICE
4 Tem 2019
13
0
1
Gtx 1060 alıp High Sierra yükeyip daha sonra sürücü desteği çıktığında Mojave'ye güncellerim diye düşünmüştüm.
Artık hiç sürücü yayınlanmayacak mı?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,036
4,086
4,351
Gtx 1060 alıp High Sierra yükeyip daha sonra sürücü desteği çıktığında Mojave'ye güncellerim diye düşünmüştüm.
Artık hiç sürücü yayınlanmayacak mı?
Açıkcası çok zor. Apple vs Nvidia arasında ciddi bir husumet var geçmişten gelen ve bu dinmeyecek gibi.

can cem

APPRENTICE
4 Tem 2019
13
0
1
Hackintosh'u sadece Xcode için kullanacağım. Uhd 630 benim işimi görür mü?

can cem

APPRENTICE
4 Tem 2019
13
0
1
Az önce öğrendiğim kadarı ile Mac mini 2018 modeli de UHD Graphics 630 kullanıyormuş. Evet işimi görür.
Sorun nedir? Eğer bir sorunun yoksa bir şey yapmak zorunda değilsin.

Yanlış düşünüyorsun. Nvidia kartların artık desteği yok. Alacağın kart Mojave ve üzerinde çalışmayacaktır. AMD kartları düşünmelisin. Hackintosh'ta aynı anda iki grafik kartı kullanamazsın.
Sanırım soruyu tam anlatamadım. İki ekran kartı kullanmayı kastetmemiştim.
Uhd 630 kullandığımda uyumsuz olan ekran kartı 1660ti hackintosh altında tamamen çalışmayı durdurur mu? (Soğutma sistemi, pervaneleri). Kasam sıcaklık açısından malesef biraz problemli.

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,036
4,086
4,351
Bunun için deneme yapman gerekiyor. Ancak tavsiyem uyumlu bir harici GPU alacaksan bu AMD kart olmalı. RX 580 olabilir. Bu arada ben 1660ti kartı 1060 olarak gördüm. Turing mimarisinin hiç bir macOS sürümü ile desteği yoktur, belirteyim. Yani sadece Mojave ve sonrası değil, öncesi içinde desteği yok.

can cem

APPRENTICE
4 Tem 2019
13
0
1
Düşüncem ilk önce 1060 almak ve Mojave desteğini beklemekti. Ancak siz çıkmayacağını söyleyince aynı fiyata 1660ti alıp Hackintoshu Uhd 630 ile kullanmak oldu. Şu anda RX 580 kartlara bakıyorum.
Bir kurulum videosunda, UHD 630 ile kurulum yaparken anakart üzerindeki HDMI portları devre dışı kaldığında, Type-C portundan displayport dönüştürücü kablo ile displayportlu monitöre görüntü aktarıp devam edebileceğimiz söyleniyordu. Monitörümde sadece HDMI ve DVI girişleri var. Anakartdaki displayport çıkışından aynı şekilde HDMİ dönüştürücü kablo ile kuruluma devam edebilir miyim?

Son düzenleme: