HDMI Ses ve Ethernet Sorunu

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
Merhabalar OS X Sierrayı başarıyla kurdum ancak HDMI Ses ve Ethernet ne yaptıysam çalıştıramadım.

Sorun-1

Ses Kartı Özellikleri:
  • Realtek ALC662
  • ‧Realtek ALC662 6-channel High Definition audio CODEC
  • ‧Meets performance requirements for Microsoft WLP 3.08 Vista premium and mobile PCs
  • ‧Six channel DAC supports 16/20/24-bit PCM format for 5.1 channel audio solution
  • ‧Emulation of 26 sound environments to enhance gaming experience
  • ‧Voice Cancellation and Key Shifting in Karaoke mode
  • ‧Compatible with Direct Sound 3D™, A3D™, I3DL2

Ses için VoodooHDA 2.9.0 Sürümünü kullandım kuruldu ancak Ses çıkışını Digital-Output(HDMI) ya alınca sesi gelmiyor.Ayrıca High Sierra kurmuştum ekran kartı hatalarından dolayı kullanmadım ama orada ses geliyordu.

Sorun-2

Ethernet ise anakartın özelliklerini aratınca bunlar çıktı:
  • Realtek 8111E Gigabit Fast Ethernet Controller
  • (8105E 10/100Mbps Fast Ethernet Controller optional)
  • Wake-On-LAN

Forumda bulduğum ve denediğim kextler ise şunlar:
RealtekRTL8111-Binary 2.2.1 | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
RealtekRTL8111-Binary 2.2.1 | Sayfa 2 | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bunları denedim ama çalışmadı Kextleri Library/Extentions bölümüne kurdum denedim olmadı sildim. Bu sefer System/Library/Extentions içine kurdum yine çalışmadı yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Sana önereceğim ilk yöntem, AppleALC ile tanıtmayı denemen. Bu yöntem ile tanıtamazsan VoodooHDA nın farklı sürümleri ile dene. AppleALC.kext ile Hackintosh Cihazlarda Ses Aktif Etmek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
VoodooHDA - Browse Files at SourceForge.net
VodooHDA için bu konuyu inceleyebilirsin. VoodooHDA Kurulumu ve Çözümleri | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Anladığım kadarıyla 2 ethernet portu var. Fast Ethernet için bu kexti deneyebilirsin. Olmaz ise ethernet kartının vendor id ve device id leri kextin info.plist dosyasına ekleyip dene. Dpcimenager menager ile device ve vendor id lerini öğrenebilirsin. Sierra için RealtekRTL8100 Ethernet Sürücüsü | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
Sana önereceğim ilk yöntem, AppleALC ile tanıtmayı denemen. Bu yöntem ile tanıtamazsan VoodooHDA nın farklı sürümleri ile dene. AppleALC.kext ile Hackintosh Cihazlarda Ses Aktif Etmek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
VoodooHDA - Browse Files at SourceForge.net
VodooHDA için bu konuyu inceleyebilirsin. VoodooHDA Kurulumu ve Çözümleri | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Anladığım kadarıyla 2 ethernet portu var. Fast Ethernet için bu kexti deneyebilirsin. Olmaz ise ethernet kartının vendor id ve device id leri kextin info.plist dosyasına ekleyip dene. Dpcimenager menager ile device ve vendor id lerini öğrenebilirsin. Sierra için RealtekRTL8100 Ethernet Sürücüsü | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
vendor id ve device id leri nasıl info.plist dosyasının içine ekleyeceğim ?

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Kext i masaüstüne kopyala. Ardından kexti sağ tıklayıp paket içeriğini göster deyip info.plist dosyasına ekliyoruz. İnfo.plist dosyasını açtığın zaman, 0x813610ec idsini değiştirip deneyebilirsin. Aynı ise gerek yok.

Gigabyte ethernet portu için ise dpcimenager ile öğrenip, Rtl8111 kextin info.plist dosyasında vendor ve device id kontrol et. Yok ise ekleyip dene.

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
Device ve Vendor ID leri kontrol ettim DPCIManager dakilerle aynı (DPCIManager da 8136 ve 10ec diye gösteriyor) ama hala çalışmıyor.