ÇÖZÜLDÜ HDMI Üzerinden Ses Kontrolünün Çalışmaması

haliloncen

APPRENTICE
15 Ağu 2017
3
2
0
124
Merhaba, 10.12.6 'yı kurdum gerekli ayarlamaları da yaptım. Ekran kartı olarak Nvidia gtx 960 var bunun için hdmi ses sürücülerini kurdum. Önce multibeast'ten Realtek alc887 sürücüsünü kurup ardından New Automatic HDMI Audio Script Released | tonymacx86.com bu konudaki yöntemle sesi aktif ettim fakat ses ikonu pasif durumda görünüyor ne klavyeden ne de fare ile ses seviyesi değişmiyor. Sesde sıkıntı yok gayet güzel geliyor. Bunun için soundflower yöntemini denedim oldu fakat bu yöntemde sesde gecikmeler yaşanıyor ve can sıkıcı bir durum video izlerken ses hep yarım - bir saniye sonra geliyor. Sizde böyle bir sorun var mı ? yani hdmi ses sürücülerini yükledikten sonra ses seviyesini kontrol edememe durumu ?
 

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
HDMI üzerinden ses kontrolü yok. Bunun için kullandığın Soundflower ise voodoohda ile ses tanıtıldığında, ses gecikme sorununu düzeltmek için kullanılır. Sorun muhtemelen HDMI için kullandığın scriptin soundflower ile uyumlu olmaması olabilir.. Ancak yine de şunu kontrol edebilirsin. Uygulamalar içinde MIDI kontrol ayarlarını açıp buradan soundflower seçeneklerinde (ki burada iki farklı seçenek olması lazım) ayarları değiştirip deneme yapabilirsin.
 
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler