1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ High Sierra EFI mount edememe sorunu

'High Sierra' forumunda ronaldokinq tarafından 14 Mart 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Xeon e5 2660-v2 İşlemci, Gigabyte Gtx 660 2gb Ekran Kartı, 16gb 1866ghz Samsung ECC Ram, Huanan x79 v2.49 Anakart
    High Sierrayı 3 günlük bir çaba sonucunda başarılı bir şekilde boot etmeyi başardım ama clover configurator açtığım zaman Efi partitions bölümü boş görünüyor.Ve internete bağlanmak için kullandığım rtl8811au usb wireless adaptörü görmediği için internete bağlanamıyorum.
    8dC6VOB5-LE2slvttIfd-VviqOxNCy4G.jpeg
    8dC6VOB5-LE2slvttIfd-VviqOxNCy4G.jpeg

Arkadaşlar bu arada yazmayı unutmuşum cloveri yüklemeye çalıştığımda yüklenemedi diye hata alıyorum. Yükleme sırasında bu yazılım sizin mac os sürümünüzle uyumlu değil diye hata veriyor son sürümü yüklemeye çalışmama rağmen.

2. GPT mi kuruyorsunuz MBR mi? Clover kuramadağınız için zaten EFI mount edemiyorsunuz. Clover imaj kurulum i.erisin de var, onu kurun ve sorun verir ise ekran görüntüsü ile tekrar yazın,

Buradaki konuları da dikkatlice okuyup, destek alabilirsiniz.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #2 Sin0w, 14 Mart 2019
    Son düzenleme: 14 Mart 2019
  3. Mbr kurmaya çalışıyorum ancak şöyle bir sorun fark ettim. Kurulumu başarılı bir şekilde tamamlıyorum ama finder'dan Hackintosh kendi kurulu olduğu diski görmüyor. Clover ile yönergeler de gösterilen şeyi birebir yapıyorum ancak, Clover ilk açıldığında yükleye bastığımda cihazınız bu sürümle uyumlu değil diye hata veriyor yinede yüklemeye devam et, diyorum , sonra gösterilenleri uygulayıp yükle diyorum ve yüklenemedi diye hata veriyor.

EFI bölüntüsü oluşturamıyorum ama Paragon Hard Disk Manager kullanarak disk formatını GPT ye çevirebilirim bunu yaparsam, Windows kendi kendine yeni bir EFI bölüntüsü oluşturur mu? Ben bu bölüntüyü direk Clover kopyalayarak kullanabilimiyim?

Şuan Mac OS üzerinden yazıyorum, USB Wi-Fi adaptörünü kutudan çıkan Driver CD sini kullanarak yüklemeyi başardım.Hayatımda ilk defa Driver CD bir işime yaradı. Arkadaşlar bu konuyu görüp de Rtl8811CU USB Wi-Fi adaptörünü kullanamayan varsa Driverları Upload edebilirim.

#3 ronaldokinq, 14 Mart 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Mart 2019
  4. Tam olarak ne anlatmak istiyorsunuz burada? Ayrıca aldığınız hatanın görselini paylaşın ki daha iyi çözüm sunalım.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Yani işletim sistemini kurdum finder varya dosya yöneticisi orada aygıtlar menüsü altında sisteme takılı olan diskler görünüyor ya işte benimkinde kendi kurulu olduğu diski görmüyor ama diğer diskleri görebiliyorum windows kurulu olan diski vs.

Sol tarafta açık olan beni oku dosyasındaki herşeyi birebir yapıyorum ama yine hata veriyor.

-ZMDzORDSmuC0R7dv41Nsrs64Hh92XVL.png

Bahsettiğim şey bu fotoğrafta, başlangıç diskinin adı High Sierra ancak aygıtlar sekmesi altında yok. Umarım kendimi daha iyi ifade edebilmişimdir.
    J8xeRV5QVFlFeaoR7m6IHBJK3vmwVQJw.png

6. macOS MBR olarak kurduysan seçtiğin clover bootloader ayarları hatalı. Terminal açıp diskutil list komutunu kullanıp çıkan sonucu paylaş.

7. diskutil list komununu girdiğimde hata veriyor
    pC4yvthzYzoN8zvUSCFMs-9KtXuWSkfI.png

8. Evet, yanlış boot ayarları seçiyorsun. Rehberi takip et:

9. Birde bazen görüntü sapıtıyor bunun çözümü varmı?
    O5ciGNRpTAaq20V3W8phXVpR5OD-TfUn.png

ookOHeO78Td9-r0yJ2DE5R9Ovye9r-bh.png
    Videodaki ile birebir aynı yaptım ama, maalesef yine hata verdi.

Clover sürümü fark ediyormu? Videodaki ile aynı sürümü indirip tekrar deneyecem.

Farklı sürümde denedim ama sonuç yine hüsran:teary:

10. Clover bootloader doğru bir şekilde özelleştiriyor musun?

Yükleniyor...
Yükleniyor...