High Sierra Fare İmleç problemi.

HamdiKivrak

APPRENTICE
12 Eki 2017
59
11
71
33
Merhabalar. Şuan Mac Os x Yosemite 'yi sorunsuz bir biçimde kullanıyorum. High Sierra kurulumunu yaptıktan sonra ekran kartıyla ilgili sorunların olduğunu düşünüyorum. SmBios u iMac 14,2 yapmadıgım sürece açılış ekranında siyah ekran sorunu alıyorum. iMac 14,2 smbios ' u kullandıgımda herşey yolunda gibi gözüksede fare imlecinin saçmaladığını gördüm. Örnek vermek gerekirse bir internet sitesinde gezerken fare imlecinin değiştiğini biliyorsunuzdur öyle kalıyor eski haline dönmüyor. Fare ikonu bir kere şeklini değiştirdiğinde öyle kalıyor bazense değişiyor saçmalıyor.

SmBios iMac 14,2 olmadıgı zaman hep siyah ekran hatası alıyorum. NvDisable=1 komutuyla açtığımda ekran kartı driveri olmadıgı zaman fare normale dönüyor. Kapanma açılma sorunsuz. iMac 14,2 SmBios unda ise açılırken sorunsuz fare sıkıntılı, bilgisayar kapanmıyor. Günlerdir çabalasamda bu iki hataya çare bulamadım. Var mı bunlara bi çare bilen. Yardımınız için şimdiden çok teşekkürler.