High Sierra Kurulum sonrası hatası

sadrazam155

APPRENTICE
23 Tem 2021
3
0
1
Merhaba herkese bu konuda yeniyim ve ilk olarak catalina kurmaya çalıştım ama bir türlü becermedim. Sistem eski diye high sierra kurmaya karar verdim ama ilk kurulumu olduktan sonra restart ediyor ve gelen clover menüde hdd aracılığı ile boot diyorum. Yazılar akıyor ve "apsf" yazan satırdan sonra yasak işareti ile beraber "waiting for root device" yazısı beliriyor ama üstündeki yazılar hep kırık görünüyor. Buna benzer bu iste üzreinde farklı konu açılan yorumlardaki config.plst yi yüklememe rağmen işe yaramadı aynı sorunu vermeye devam etti. Bu arada bios ayarları harfiyen yaptım, usb2/3 olayı zaten yok sanırım bu anakartta. Sistemime uygun bir işletim sistem mi değil acaba? Öneri ve yorumlarınıza ihtiyacım olacak. Tşk şimdiden...

kleyn

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
15 May 2021
769
236
251
Merhaba herkese bu konuda yeniyim ve ilk olarak catalina kurmaya çalıştım ama bir türlü becermedim. Sistem eski diye high sierra kurmaya karar verdim ama ilk kurulumu olduktan sonra restart ediyor ve gelen clover menüde hdd aracılığı ile boot diyorum. Yazılar akıyor ve "apsf" yazan satırdan sonra yasak işareti ile beraber "waiting for root device" yazısı beliriyor ama üstündeki yazılar hep kırık görünüyor. Buna benzer bu iste üzreinde farklı konu açılan yorumlardaki config.plst yi yüklememe rağmen işe yaramadı aynı sorunu vermeye devam etti. Bu arada bios ayarları harfiyen yaptım, usb2/3 olayı zaten yok sanırım bu anakartta. Sistemime uygun bir işletim sistem mi değil acaba? Öneri ve yorumlarınıza ihtiyacım olacak. Tşk şimdiden...
Bios güncelleyip bu ayarları yap.
• M.I.T. → Advanced Frequency Settings → Advanced CPU Core Features → CPU EIST Function = Disabled
• M.I.T. → Advanced Memory Settings → Extreme Memory Profile (X.M.P.) = Profile1 (or set to Disabled if your RAM modules do not support Intel XMP)
• BIOS Features → Intel Virtualization Technology = Enabled
• BIOS Features → OS Type = Windows 8
• BIOS Features → CSM Support = Never
• BIOS Features → Boot Mode Selection = UEFI Only
• Peripherals → SATA Mode Selection = AHCI
Burayı incele. macOS 11 Big Sur | GA-Z68X-UD3H-B3 Hackintosh
Bu sisteme big sur kuralabilir neden big sur yerine high sierra ?

BootLoader
Opencore
Laptop Modeli
Msi GL72 6QD
İşlemci Modeli
İ7 6700HQ
Grafik Kartı
Intel Graphics 530
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC892
Ağ Aygıtları
Qualcomn atheros 8171 ethernet Intel dual band 3165
Disk ve RAM
16 GB ram 128 gb m2 ssd 1 tb hardisk

sadrazam155

APPRENTICE
23 Tem 2021
3
0
1
Bios güncelleyip bu ayarları yap.
• M.I.T. → Advanced Frequency Settings → Advanced CPU Core Features → CPU EIST Function = Disabled
• M.I.T. → Advanced Memory Settings → Extreme Memory Profile (X.M.P.) = Profile1 (or set to Disabled if your RAM modules do not support Intel XMP)
• BIOS Features → Intel Virtualization Technology = Enabled
• BIOS Features → OS Type = Windows 8
• BIOS Features → CSM Support = Never
• BIOS Features → Boot Mode Selection = UEFI Only
• Peripherals → SATA Mode Selection = AHCI
Burayı incele. macOS 11 Big Sur | GA-Z68X-UD3H-B3 Hackintosh
Bu sisteme big sur kuralabilir neden big sur yerine high sierra ?
Bazı yeni bios ayarları yazmışınız ama bunlar bendeki Gigabyte ta yok. High Sierra kurma sebebim mümkün olduğu kadar yeni mac os olsun diye. Ama bigsur deneyeceğim. Tşk..