ÇÖZÜLDÜ High Sierra Kurulum Sonrası Kök Dizine Erişim Sorunu

theuser

APPRENTICE
9 Eyl 2019
10
1
21
Yönergeleri takip edip videoyu izleyerek kurulumu gerçekleştirdim. USB olmadan boot etmek için kök dizine erişemiyorum. Terminali açıp diskulit list yazdığım zaman SSD görünüyor fakat erişim sağlayamıyorum. Daha önce Mojave kurmayı denedim başarısız oldum. High Sierra deneyeyim dedim düzenleme yapamadığım için sistemin içinde bulunan config dosyası ile kurulum yaptım.

AHCIPortInjector.kext SATA Sürücüsü Bu yöntemi denedim ama olmadı.

Sistem Özellikleri

DESKTOP
ASUS P8H67-M PRO
Intel® Core™ i7-2600
PNY Nvidia Quadro 2000
Kingston 128GB SSD
GSKILL 8GB Ripjaws DDR3

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:

baturalpgumuss

APPRENTICE
16 Nis 2019
50
13
21
Yönergeleri takip edip videoyu izleyerek kurulumu gerçekleştirdim. USB olmadan boot etmek için kök dizine erişemiyorum. Terminali açıp diskulit list yazdığım zaman SSD görünüyor fakat erişim sağlayamıyorum. Daha önce Mojave kurmayı denedim başarısız oldum. High Sierra deneyeyim dedim düzenleme yapamadığım için sistemin içinde bulunan config dosyası ile kurulum yaptım.

AHCIPortInjector.kext SATA Sürücüsü Bu yöntemi denedim ama olmadı.

Sistem Özellikleri

DESKTOP
ASUS P8H67-M PRO
Intel® Core™ i7-2600
PNY Nvidia Quadro 2000
Kingston 128GB SSD
GSKILL 8GB Ripjaws DDR3
Clover Configurator üzerinden mount efi yapmayı denediniz mi ?

BootLoader
Opencore macOS Ventura 13.0
Anakart Modeli
ASUS B450M Dragon
İşlemci Modeli
AMD Ryzen 7 5700X 4.60 Ghz 8 Core
Grafik Kartı
ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition
Disk ve RAM
MLD M300 500GB SSD & SanDisk 480GB SSD - GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V
  • Like
Tepkiler: KaoS

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Masaüstünde SHIFT + CMD (Win) + C tuşlarına basarsan direk Disklere gidersin. Ya da Finder Menü var / Go ile de direk gidebilirsin.
Screenshot 2019-09-09 at 17.09.46.jpg

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

theuser

APPRENTICE
9 Eyl 2019
10
1
21
Clover Configurator üzerinden mount efi yapmayı denediniz mi ?
evet hocam tekrar boot edip kurulum yaptım bu işlemi yapıp gerekli dosyaları kopyalayıp usb belleği çıkarıyorum ama bellek olmadan sistem açılmıyor bir yerde hata yapıyorum sanırım
Masaüstünde SHIFT + CMD (Win) + C tuşlarına basarsan direk Disklere gidersin. Ya da Finder Menü var / Go ile de direk gidebilirsin.
Ekli dosyayı görüntüle 11276
tekrar baştan kurdum hocam video'da anlattığınız gibi ilerleyip tutorial'ları inceledim hsierra sürücüsüne kurulum yaptım içinde efi klasörü yok clover bootloader işlemi sonrasında farklı bir sürücü olarak geliyor fakat usb olmadan sistemi açamıyorum

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Seyfullah N

JEDI
BÖLÜM MODERATÖRÜ
8 Ocak 2018
204
209
301
evet hocam tekrar boot edip kurulum yaptım bu işlemi yapıp gerekli dosyaları kopyalayıp usb belleği çıkarıyorum ama bellek olmadan sistem açılmıyor bir yerde hata yapıyorum sanırım

tekrar baştan kurdum hocam video'da anlattığınız gibi ilerleyip tutorial'ları inceledim hsierra sürücüsüne kurulum yaptım içinde efi klasörü yok clover bootloader işlemi sonrasında farklı bir sürücü olarak geliyor fakat usb olmadan sistemi açamıyorum
2. resiminde efi adlı bir disk bölüntüsü var . Ve efi bölüntüsü sistemin dosya klasöründe değil ayrı bir disk olarak gözükür . Usb içindeki dosyaları efi bölüntüsü ile değiştirmeyi denedin mi ? Bendede efi ayrı duruyor .
Ekran Resmi 2019-09-09 23.01.15.png

Anakart Modeli
Gigabyte h110m-s2v
İşlemci Modeli
Intel Core i5 6500
Grafik Kartı
Amd Radeon RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek® ALC887
Ağ Aygıtları
Fenvi FV-T919 (BCM94360)
Disk ve RAM
Samsung EVO 860 250GB + 1TB 7400RPM & 8gb DDR4 2133mhz

theuser

APPRENTICE
9 Eyl 2019
10
1
21
2. resiminde efi adlı bir disk bölüntüsü var . Ve efi bölüntüsü sistemin dosya klasöründe değil ayrı bir disk olarak gözükür . Usb içindeki dosyaları efi bölüntüsü ile değiştirmeyi denedin mi ? Bendede efi ayrı duruyor .
Ekli dosyayı görüntüle 11287
hocam eski konuları kontrol edip çözdüm sorunu clover boot menüsünde ayar yapınca düzeldi ethernet'i var olan kext ile kurdum fakat ekran kartını tanıtamıyorum nvidia web driver indirip kext kurdum fakat olmadı atladığım bir şey var sanırım

@S10soz_21 'e teşekkürler

Ekli dosyalar

• Like
Tepkiler: Seyfullah N

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
boot argümanlarında nv_disable=1 komutunu silmeli ve System Parameters içinde NvidiaWeb aktif etmelisin. Ayrıca Graphics içinden Inject Nvidia işaretli olsun.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

theuser

APPRENTICE
9 Eyl 2019
10
1
21
boot argümanlarında nv_disable=1 komutunu silmeli ve System Parameters içinde NvidiaWeb aktif etmelisin. Ayrıca Graphics içinden Inject Nvidia işaretli olsun.
hocam hepsini yaptim clover configurator config dosyasi vs birkac kez yeniden baslattim fakat olmadi nv_disable=1 komutu devre disi kaldigi zaman ekran karisiyor sistem kullanilamaz hale geliyor nvidia web driver actigim zaman ekran kartinin yaninda ecc not supported yaziyor su an tek sorunum bu olabilir onun disinda bir sorun yok video ve tutorial lar icin tesekkurler elinize saglik

Ekli dosyalar

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Aşağıdaki Betiği kullanarak Nvidia kurulumunu yap:
ECC algılanmaması demek kartının bu özelliğe sahip olmadığını gösterir. Bu bir hata değil. Ek olarak VGA port kullanıyorsan bu port desteklenmiyor, hatırlatırım.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

theuser

APPRENTICE
9 Eyl 2019
10
1
21
Aşağıdaki Betiği kullanarak Nvidia kurulumunu yap:
ECC algılanmaması demek kartının bu özelliğe sahip olmadığını gösterir. Bu bir hata değil. Ek olarak VGA port kullanıyorsan bu port desteklenmiyor, hatırlatırım.

tamam hemen deniyorum ekran karti vga desteklemiyor dvi vga dönüştürücü kullaniyorum hocam monitor sadece vga destekledigi icin bu sekilde olur mu yoksa alternatif cozumler uretmeye calisirim

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Mümkünse direk DVI <-> DVI şeklinde dene. Dediğim gibi VGA veya dönüştürücü sorun çıkarıyor olabilir.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

theuser

APPRENTICE
9 Eyl 2019
10
1
21
Mümkünse direk DVI <-> DVI şeklinde dene. Dediğim gibi VGA veya dönüştürücü sorun çıkarıyor olabilir.
hocam ekran kartinda display ve dvi portlari var monitor de sadece vga

bunu deneyecegim olmazsa monitor bile alabilirim