ÇÖZÜLDÜ High sierra kurulum sonrası sistem açılmıyor

Asprin

APPRENTICE
9 Nis 2019
27
0
1
37
Herkese merhaba kurulum rehberini takip ederek sorunsuz şekilde hing sierra kurulumunu gerçekleştirdim bütün herşey bitti en son kapadım pc yi ve şuan açtığımda açılış ekranında kaldı ne bios açılıyor ne başka bişey bu ekrandan öteye gidemiyorum biosa bile giremiyorum usb lerde hiç bişey takılı değil siz sormadan söyleyeyim ne yapmam gerekiyor bu durumda?

LUGG3NxsuMmw4adx6Haw9SrdIKDq6qqy.jpeg

Bios pilini çıkarıp tekrar taktım 1 defa sorunsuz açıldı daha sonra kapattım tekrar pili çıkarmak için söktüğüm mazemeleri tekrar takıp açmak için pc yi topladım sonra tekrar açtım ve yine kaldı çok ilginç ya tekrar sök tak yaptım bios pilini bidaha açılmadı aynı şekilde kalıyor sorun ne olabilir ya hiç problem yoktu en son clover temalarıyla ilgilenmiştim çokta kurcalamamıştım hani üşenmeyip tekrar formatlayıp kurulum yapcam ama açılışta kalması ve biosu bile açamamam engel oluyor bana.

@montezuma yokmu bi önerin hocam elim kolum bağlandı hiç bişey yapamıyorum şuan ☹

Asprin

APPRENTICE
9 Nis 2019
27
0
1
37
Bios ayarlarında Secure Boot açık diye bir bak.
Biosa bile giremiyordum hocam paylaştığım ekranda kalıyordu sorunu çözdüm 2 tane ssd vardı yerlerini değiştirdim daha sonra biosa 1 defa girmeyi başardım sonrasında mac yüklü ssd yi seçtim açılırken sorunlar oluştu pc yeniden başlattı ve yine aynı sorunu yaşadım ne yaptıysam o ekranda kaldı tekrar ssd lerin yerini değiştirdim bukez kurulum usb de taktım yine zor bela biosa girdim bukez riske atmadan usb seçerek sıfırdan kurulum yaptım sorun çözüldü belki çok saçma şu denediklerim ama onu sök bunu sök herşeyi denedim böyle çözüm ürettim kendimce.

AyhanTACAR

APPRENTICE
14 Şub 2019
11
8
21
42
Sessenheim
Biosa bile giremiyordum hocam paylaştığım ekranda kalıyordu sorunu çözdüm 2 tane ssd vardı yerlerini değiştirdim daha sonra biosa 1 defa girmeyi başardım sonrasında mac yüklü ssd yi seçtim açılırken sorunlar oluştu pc yeniden başlattı ve yine aynı sorunu yaşadım ne yaptıysam o ekranda kaldı tekrar ssd lerin yerini değiştirdim bukez kurulum usb de taktım yine zor bela biosa girdim bukez riske atmadan usb seçerek sıfırdan kurulum yaptım sorun çözüldü belki çok saçma şu denediklerim ama onu sök bunu sök herşeyi denedim böyle çözüm ürettim kendimce.
Problem bootloaderlar ile alakalı olmuş fark edememişsin. Bazen oluyor çoklu disklerde. O ekranda kalmasının sebebi diskleri okuyamadığı için yani kafasını fazla karıştırmamak lazım ;)

• Like
Tepkiler: Asprin