1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

High Sierra Kurulum Sorunu MSI B360 Gaming Plus

'High Sierra' forumunda ypksy tarafından 13 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Merhabalar,

Hem buradaki klavuzu hem de yabanci sitelerdeki klavuzlari izleyerek High Sierra kurulumu yapmaya calistim, ancak basaramadim.

Kurulum esnasinda Apple NVMe failed diye bir uyari aliyorum, orada takiliyor, kurulum ekrani hic acilmiyor bile.

Oncelikle takip ettigim rehberi paylasmak isterim:
    MSI B360 Gaming Plus - i7 8700 - GTX 1070 - High Sierra 10.13.4 | tonymacx86.com

Kurulum imaji olarak osxinfo'dan indirdigim dosyayi kullaniyorum. Config dosyasinda yukaridaki klavuzda belirtilen degisiklikleri yapiyorum:

bootflags'e cpus=1 ekliyorum.

OsxAptioFx2Drv.efi yerine OsxAptioFix2Drv-free2000.efi kullaniyorum. Ek olarak EmuVariableUefi-64.efi de ekliyorum.

VoodooAudio kext inide kexts/other klasorune ekliyorum.

Bios ayarlarini gerekli sekilde guncelledim.

Sizce nerede hata yapiyorum?

Tesekkurler![/success]

Sistem ozelliklerim:
    MSI B360 Gaming Plus
    Intel 8700 i7
    NVMe m.2 ssd
    Nvidia 1050 Ti

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    ypksy bunu beğendi.
  3. 1HuyX2Omb7pCQT5-CtL7daRFYx9NhBya.jpeg

Olmadi maalesef, ayni problem devam ediyor.

Tesekkurler yine de.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    ypksy bunu beğendi.
  5. Verilen konudaki config dosyasini kullaniyorum zaten. Ilk boot icin cpus=1 ve -v ekliyorum.

Deneyecegim verdiginiz clover klasorunu, tesekkur ederim.

6. ypksy bunu beğendi.
  7. Sorun daha buyuk sanirim. Guncel Bioslu MSI anakartlar Hackintosh u bloke ediyormus. Maalesef ben de yeni guncellemistim. Kaynak:

New MSI BIOS update breaks Hackintosh? | tonymacx86.com

Bir veya birden fazla problem var ama cozemedim. Tum cumartesim buna gitti :) Ankarada olup yardimci olmak isteyen olursa yemek tatli falan ismarlayabilirim.

Tesekkurler!

8. config dosyanı osxinfo Clover düzenleme aracı ile açıp ACPI / Patches içine aşağıdaki yamayı ekleyip dene;
    Comment: ACPI Patch
    Find: A00A9353 54415301
    Replace: A00A910A FF0BFF

ypksy bunu beğendi.
  9. Merhabalar,

EFI dosyami sikistirip Google Drive'a koydum. Icinde toplam 7 adet config dosyasi var, hepsi ayni yerde takilip ayni hatayi veriyor. En guncel, sizlerden gelen bilgilerle degistirdigim config dosyasi config7.

macos - Google Drive

Butun bios ayarlarini eksiksiz bir sekilde yaptim.

Osxinfo'dan indirdigim imaj dosyasini baz alarak yaptim butun islemleri.

Sistem ozellikler:

MSI B360 Gaming Plus
    i7 8700
    nVidia 1050 Ti
    Samsung Evo 970 NVMe m.2
    2 Terabytelik HDD var bir de.

Tesekkurler.

Bu arada, kardesimin bilgisayarina ki asus anakarti var, sorunsuz bir sekilde kurduk, harika calisiyor. Bende boot bile olmuyor.

Yükleniyor...
Yükleniyor...