Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ High Sierra Kurulum Sorunu

'High Sierra' forumunda cracker8989 tarafından 9 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Hangi adımları uyguladıktan sonra bu hatayı alıyorsun? Yukarıda yazdığım düzenlemeleri yaptın mı?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. baştan anlatıyım @montezuma hocam
    1 - high sierra kurulumunu yapamadım sonra sildim
    2 - sierra destkop indirdim config dosyasını daha önce açılmış konulardan düzenledim ama garip olan indirdiğim imaj da sistem imac değil imaclaptop olarak gözüktü
    3 - sistemi ati üzerinden kurulum yapamacağımı anlayınca div girişini biosa bağladım
    4 - sierra başta sorunsuz kuruldu ön izleme ekranı geldi anlam verilemeyen farede dönme işareti başladı hiçbir komut yaptırmadı masaüstünde
    5 - sistemi en son resetlemek zorunda kaldım mac tarafından başlamayınca windows açıldı videoda anlatılan uygulamaları mac tarafında kitlenince yapamadım haliyle sierra dan vazgeçtim tekrar
    5 - tekrar en başa döndüm high sierra kurulumuna tekrar biçimlendirip sildim hdd tekrar hfs dönüştürdüm sonra yazdığım hatayı verdi bekledi sürekli şuan pc kapatıp sizin verdiğiniz adımlardan yola çıkacağım ama kablo hala bios girişine bağlı

şuan tekrar denedim eskiden kuruluma giden şimdi bunu yazıyor :)
    4m0dn_AUpbA5i2m2pFhBN2mAAWALAyG6.jpeg

hocam muhtemelen benim hdd bat sector hatası veriyor sürekli silip kurmaya çalışmam yüzünden dik yönetimini açınca ayırdığım hdd raw formatına dönüşmüş muhtemelen o şekilde kurulum yaptırmıyor ben en iyisi bir ssd alıp sağlam kurulum gerçekleştiriyim ilginiz için tekrar teşekkür ederim

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. RAW dönüşmüş ise disk hasar görmüş demektir. Diski tamamen formatlaman lazım yada dediğin gibi yeni bir SSD ile daha performanslı bir macOS kurulumu yapabilirsin.

4. Hocam vur bana :D

5. @Toprak Aga :) hocam neden vur dedin
    @montezuma hocam high Sierra kurulumunu geçtim 2 kuruluma geçtiğimde bu hatayı alıyorum
    NyLOrUILDEI_ylFgRb-D33Dj2eNTltgl.jpeg

6. İkinci kurulum? Sen hangi imajı kullanıyorsun? Bizim yeni imaj tek boot ile kurulum yapar. Kurulum bittikten sonra sistemi yeniden başlattığında kurulum bitmiştir.

7. @montezuma hocam herşey tamam şimdi sıkıntım wifi ve ses
    wifi = EVEREST EWN-905
    ses = driverini bilmiyorum windowsta high audio aygıtı yazıyor realtek olması yüksek

8. Sorunu nasıl çözdüğünü paylaşmalısın. Ses modelini öğrenmek için AIDA64 kullanmalısın.

9. Hocam hiç birşey yapmadım. Tekrar kuruluma geçtim. Tek sıkıntım AMD ekran kartını ne High Sierra tanıdı ne de Sierra tanıdı. Sadece Sierra anakart üzerinden kurulum yaptı baştan alınca. İşin garip yanı bu mac hakkında tıkladığımda macbook pro olarak gözüküyor. Ses ve Wi-Fi yok onun driverlerini bulmaya çalışıyorum.

#29 cracker8989, 14 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Şubat 2018
  10. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...