1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

HighSierra Clover bootloader boş gözüküyor.

'High Sierra' forumunda Stadya tarafından 16 Mayıs 2019 01:54 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Thinkpad Intel(R) Core(TM) i5-3320M CPU @ 2.60GHz, Intel(R) HD Graphics 4000
    Pcde 2 ssd var. Bir tanesinde Win10 var diğerine sadece HighSierra yükledim. Kurulum tamamlandıktan sonra Clover bootloaderı bütün senaryolara uygun olarak kurup efi dosyasını kopyalamama rağmen usb olmadan boot ettiğimde cloverda ne mac boot etme seçeneği var ne de Windows. Bomboş duruyor clover (yalnızca aşağıdaki ayarlar sekmesi var) Sizce ne yapabilirim ?

#1 Stadya, 16 Mayıs 2019 01:54
    Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Mayıs 2019 08:22
  2. Terminal açıp diskutil list komutunu kullan ve çıkan sonucu paylaş.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Ayarlarını şu şekilde yap ve Clover Kurulumu bittikten sonra USB içinden Config, kext, drivers64 ve Drivers64UEFI dosyalarını EFI / CLOVER içinde kopyala.
    UEFI olmayan ancak GPT olarak formatlanmış HDD için gereken ayarlar:
    26bffeccf613472711fb5046426e545b.png

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. 20190516-085933 — imgbb.com

Volumelar geldi fakat bu sefer de boot edince siyah ekran geliyor hiçbir şey olmuyor. Ayrıca Windows boot seçeneği de yok

#5 Stadya, 16 Mayıs 2019 15:48
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Mayıs 2019 07:11
  5. Montezuma hocanın söylediği şekilde, fakat boot0af değilde boot0ss işaretleyip öyle kurup dene.

6. Boot0ss seçeneğini de denedim fakat durum hala aynı :confused:

7. O zaman Windows'u UEFI olarak yeniden kurmalı ve sistemi tamamen UEFI olarak kullanmalısın.

Yükleniyor...
Yükleniyor...