Hihg Sierra Yenilikleri

ozukoc

PADAVAN
18 Tem 2017
120
39
71
32
Selamlar High Sierrra'nın yeniliklerine bakarken şöyle bir yenilik gördüm.
Metal 2. A graphics game changer.
Today’s Mac experience relies more than ever on the graphics processor (GPU) in your computer. And GPUs are becoming more and more powerful. Metal is a technology built into macOS that allows apps to unleash the full power of the GPU. Now Metal 2 not only takes the visual experience to the next level, but also adds capabilities like machine learning, virtual reality, and external GPU support for entertainment and professional creative apps. Whether you play games, create content, or develop software, Metal 2 provides the power to bring your imagination to life.
Kalın yazı tipiyle işaretlediğim yeri ben mi yanlış anladım acaba yoksa harici bir ekran kartını da artık destekleyecek mi mac sistemler ? Eğer cevap evet ise optimus kartlar için de çözüm olur mu dersiniz ? Biraz fazla uçtum sanırım ama heyecanlanınca yazayım dedim. =) Şu an hd4600 kullanıyorum gtx860m kartım zaten tanımıyor mac deaktif ettim fakat ilerde bunu kullanabilme gibi bir şansım var mı acaba ?
 

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
118
0
46
Harici ekran kartı derken, demek istedikleri Thunderbolt ile bağlanan grafik kartları. Ben hiç bir şekilde laptoplar daki ekran kartları için bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Bu özellik sadece ekran kartı zayıf MacBook veya iMac ler için masa üstü ekran kartı kullanmaya olanak sağlayacak.
 

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,801
7,555
4,401
Apple Diz üstü cihazlarda zaten iki grafik kartı kullanmakta. Ancak Apple'ın güç yönetimi için kullandığı teknoloji kendi donanımlarına özel. Dolayıyla bu teknoloji PC tabanlı sistemlerde desteklenen teknoloji değil. Gelecekte de böyle bir destek olmayacak.
 
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler