HP 15-BS019NT Hackıntosh İçin Uygun mu ?

Başgan

APPRENTICE
12 Eyl 2017
10
0
1
28
Böyle bir laptop sahibiyim. Amacım Sierra (Ya da High Sierra hangısi sorunsuz ise ) kurulumu gerçekleştirmek istiyorum.

İsteğim özellikler :

* Düzgün performansta çalışması ve bunun için güç yönetime ile ilgili forumda konu var sanırım.

*Video oynatirken ( ınternetten veya depolama biriminden ) Ses ve görüntü de hernagı bır problem olmaması gerekiyor.

*Ethernet portu çalışırsa daha ıyı olur bazen cok işe yarıyor.

*Ses kartı sorun cıkarmamalı

*Harıcı ekran kartı ne kadar öenmlı ona bişi diyemıcem iş için kullanıyourm sadece video izlemem gerek grafık olarak ıhtıyacım bu zaten oyun vs oynamıyorum.

*Yazılım geliştirme amaçlı kullanıcam Xcode vs gibi..

Sistem Bilgileri:

Marka Model : HP 15-BS019NT
Anakart Adı HP Laptop 15-bs0xx
İşlemci:CORE İ5 7200U KABYLAKE
Dahili Grafik : Intel HD Graphics 620
Harici GRAFİK :AMD Radeon 520
Wifi:Intel Dual Band Wireless-AC 3168 WiFi Adapter (Sanırım Hem bluetoth hem wifi için kullanılıyor)
Ethernet Portu: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter
Ses KARTI : Realtek ALC282
TocuhPad: Synaptics SMBus TouchPad
Klavye:Marka veya bilgi bulamdım ama çalısır hehalde.

BİOS ÖZELLİKLERİ:

Saglayıcı:İnsyde
Sürüm:F.02
Firma Adı Insyde Software Corp.

Hangi Donanımları almamı önerirsiniz ?

Wifi,ses kartı ve ethernet kartı değişebilir mi ? Ethernet portu önemlı bu arada wifi kartını bi şekilde değiştirebilirz ama ethernetı bilmiyorum.
Sistem Bilgilerini Aldıgım Ayrıntılı Raporlar:İndir Desktop rar
Temel Kurulum da Sorun yaşar mıyım ? Yanı masaüstü gelene kadar..

Bu iş için 240GB lık ssd alacagımı belirteyim. Kurulumda mesela bır problem cıktı işlem yarı kaldı veya hata aldım çözemdım .eskı diskimi takıp windowsa devam edebilir miyim kaldıgım yerden ? Yoksa o damı iptal oluyor cunku acil olarak pc lazım olabilir o yuzden .

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Cihazına Sierra kurulumu yapabilirsin. Intel Wİ-Fi kartı çalışmayacaktır. Harici Ekran kartı çalışmayacaktır. Ethernet çalışacaktır. Ses çalışacaktır.
HD620 çalışacaktır. Cihazınla video izleyebilir, Xcode çalıştırabilirsin. Kurulumda sorun yaşarsan konu açarsın, biz de sana yardımcı oluruz.
Eski diskini takıp Windows kullanabilirsin.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: Başgan

Başgan

APPRENTICE
12 Eyl 2017
10
0
1
28
Cihazına Sierra kurulumu yapabilirsin. Intel Wİ-Fi kartı çalışmayacaktır. Harici Ekran kartı çalışmayacaktır. Ethernet çalışacaktır. Ses çalışacaktır.
HD620 çalışacaktır. Cihazınla video izleyebilir, Xcode çalıştırabilirsin. Kurulumda sorun yaşarsan konu açarsın, biz de sana yardımcı oluruz.
Eski diskini takıp Windows kullanabilirsin.
Hocam uyumlu wifi kartı alacağım. Benim wifi soketimle hangileri uyumlu? Intel AC 3168 var şu an .

Hackintosh Uyumlu Uyumsuz Wi-Fi Kartların Listesi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe