hp pavilion 15 cb008nt

Lion

APPRENTICE
9 Nis 2018
14
2
21
36
Merhaba,
Bende de aynı laptopun cb007nt modeli var. Aynı laptop diyebiliriz. Şu an geliştirme aşamasındayım ve yeni kullanıyorum. Ancak yaptığım testlerde olumlu sonuçlar aldım. Yakında başarılı kurulum konusu açacağım. Ancak beklemeden kurulum yapmak istiyosan.

Kurulum yaptıktan sonra osxinfo daki AppleALC ses tanıtma rehberini incele. Çok basit zaten.. clover configurati açıp mount ediosun sonra efi/clover/config.plist çift tıkla clover cofigurate programı ile açılıyor zaten. Device sekmesine device id kısmına 13 yaz. Bardan kaydet. Yeniden başlat ses tanıtılmış oluyor.
Pil şarj da çalışıyor. Onu tanıtmak da çok basit anlatıcam.. wifi çalışmıyor. Usb adaptör alman lazım. Ben asus n10 kullanıyorum.

Çalışanlar
Ekran kart intel 630
Ses
Klavye
Touch bar
Pil şarj
Bloutooth
Ethernet

Çalışmayan
Wifi kesin
Multitouch denemedim
Ekran parlaklığı usb ile çalıştırınca çalışmıştı
Uyku sorunlu bazen çalışıyor

Geegbench de tek çekirden 4500 civarı
Çoklu çekirdekte 13000 civarı sonuç aldım
Cinebench de 1700 civarı

Moderatörün son düzenlenenleri:

can cem

APPRENTICE
4 Tem 2019
55
1
21
Kurulumu hangi USB portu ile yaptın.
senin cb007nt modelinde USB 2.0 olmaması sorun yarattı mı?
Lion

Lion

APPRENTICE
9 Nis 2018
14
2
21
36
Kurulumu hangi USB portu ile yaptın.
senin cb007nt modelinde USB 2.0 olmaması sorun yarattı mı?
Lion
Usb 3.0 portundan kurulumu gerçekleştirdim. Herhangi bir sorun yaşamadım. Daha önce highsierra da denemiştim. Yine sorunsuzdu. Win10 yanında kullanıyorum. Dualboot + autoboot gayet iyi çalışıyor.