ÇÖZÜLDÜ i5 7600 | GTX 1070 Ti Ekran kartı Problemi

Terriblephoenix

APPRENTICE
21 Mar 2019
36
3
21
21
Selamlar High Sierra kurmak istedim elimde 1070 ti vardı. Çoğu kişi ekran kartını okutabilmiş fakat bende clover boot menüde Options>Graphics Injektor bölümünde unknown olarak belirtiyor. vesa aktifken kurumu denedim. Sistem açıldı 5mb yazıyordu ekran kartı bölümünde. Kext güncelleme programı ile yapmayı denedim olmadı config dosyasında birkaç değişlikliğe gittim sitede yazanlarla bu sefer sistem hiç açılmadı. Nasıl yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilir misiniz.

Sistem özellikleri
i5 7600 (Ekran kartsız bir şekilde kurumu denedim High Sierra yada Mojave de hiçbir sorun olmadı okudu intel hd graphics olarak)
Asus Strix Gtx 1070 ti
250 GB SSD
750w PSU
8 GB RAM

Terriblephoenix

APPRENTICE
21 Mar 2019
36
3
21
21
@montezuma bunu halledebildim sorunsuz bir sekilde Nvidia web Driver kurulumu gerçekleştirip sistem 1070Ti tanidi. fakat su anda yeni bir problem ile karşı karşıya kalıyorum. Her zaman yaptıgım gibi UEFI format atarak High Sierra kurulumu gerçekleştirdim ekran kartımı okuttum. Sistem acıldıktan sonra EFI bolumunu hazırlamak icin standart adımları izliyordum ilk önce USB icinden Clover dosyasına girdim oradan da Config Düzenleme aracını yükledim o sirada usb icindeki Clover v2 dosyasını videodaki gibi özelleştir bolumunden UEFI anakartlar icin bolumunu drivers64UEFI ve hedef bölüme rc scriptlerini yukle tiklerini işaretleyerek EFI bolumunu Mount ediyorum. Fakat sorun surada başlıyor eğer ki bilgisayara reset atarsam sistem yüklemiş oldugum clover bootloader ile aciliyor ve su hatayı veriyor.
Ekran Resmi 2019-03-29 01.49.17.jpg

Fakat F11 tusuna basarak usb icinden sistemi acarsam sorun olmuyor. Nedeni ne olabilir nasıl bir yol izlemeliyim.
Bu arada ayarlarımı bu sekilde yaptım yanlış yaptıgım yer belki burası olabilir diye paylaşıyorum.
Ekran Resmi 2019-03-29 01.49.25.jpg Ekran Resmi 2019-03-29 01.49.36.jpg Ekran Resmi 2019-03-29 01.49.44.jpg Ekran Resmi 2019-03-29 01.49.53.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,907
4,056
4,351
Drivers64UEFI ayarların yanlış. Aldığın hata bununla alakalı. Yapman gereken; USB içinden gerekli dosyaları HDD / EFI içine kopyalamak. Bunlar; sistemin ile sorunsuz çalışan config.plist, drivers64UEFI ve kexts klasörü.

Terriblephoenix

APPRENTICE
21 Mar 2019
36
3
21
21
Drivers64UEFI ayarların yanlış. Aldığın hata bununla alakalı. Yapman gereken; USB içinden gerekli dosyaları HDD / EFI içine kopyalamak. Bunlar; sistemin ile sorunsuz çalışan config.plist, drivers64UEFI ve kexts klasörü.
Ben direkt Mount edilmis efi dosyasının icindeki Clover ve boot dusyalarini sildim usb icindekileri aldim sorunu bu sekilde cozdum su anda sorun ortada kalmadı gibi. Çok teşekkür ediyorum sizlere <3

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler