I7 6700K MSI z170 High Sierra Kurulum Sonrası Ses Tanıtma

K.seras

APPRENTICE
31 Ocak 2017
29
1
0
24
Multıibeast kullanılması zorunlu bir uygulama değil. Sadece sürücü barındıran bir paket o kadar. Dolayısıyla problem yok.
Yeni konu açmak istemedim şu anda 2 tane problemim var;

1- Ses kartım Realtek alc 1150 ve sesi bir türlü yapamadım.

usb ses kartı ile kulaklıktan ses alabiliyorum. Ama monitörün hdmi den ses alamıyorum hiç gözükmüyor.

Denediklerim;
AppleALC.kext ile Hackintosh Cihazlarda Ses Aktif Etmek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
VoodooHDA 2.9.0 Ses Kurulum Paketi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bunda ise şu hatayı aldım
Intel / NVIDIA / AMD Grafik Kartlarında HDMI Üzerinde Ses Tanıtmak | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

No audio codec detected
No system files were changed
To save a Copy of this Terminal session: Terminal/Shell/Export Text As ...
logout
Saving session...
...copying shared history...
...saving history...truncating history files...
...completed.
[İşlem tamamlandı]

Ayrıca acpi içinde bir dosyala oluşmadı.

2-Hata
Sistemi 3 kere açıyorsam 1 tanesinde memory allocator pages tarzında hata veriyor. Aç kapa yapınca düzeliyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
VoodooHDA kurulumu yaparsan sonraki yapacağın hiç bir ses tanıtma yöntemi çalışmaz. Ek olarak VoodooHDA çalışmayan bir sürümü üzerine yeni bir VoodoHDa kurmaya çalışırsan bu da çalışmayacaktır. VoodooHDA kurulumunu ilk olarak aşağıdaki rehberde anlatıldığı gibi tamamen kaldır. Ardından VoodooHDA kurulumu aşağıdaki resimdeki gibi yap;
Screen Shot 2017-10-23 at 00.25.56.png

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler