İkinci Ekran için HDMI Dönüştürücü

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
161
22
221
27
Merhabalar
İmzamda yer alan masaüstü siteme ikinci bir ekran bağlamak istiyorum fakat elimdeki ekran dvi çıkışlı, Rx570 de tek dvi girişi mevcut. İkinci ekranı hdmi dönüştürücü ile hdmidan bağlasam görüntü almama vb. bir durum ile karşılaşır mıyım ? Mojave yüklü sistemimde.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,009
4,081
4,351
Merhabalar
İmzamda yer alan masaüstü siteme ikinci bir ekran bağlamak istiyorum fakat elimdeki ekran dvi çıkışlı, Rx570 de tek dvi girişi mevcut. İkinci ekranı hdmi dönüştürücü ile hdmidan bağlasam görüntü almama vb. bir durum ile karşılaşır mıyım ? Mojave yüklü sistemimde.
Net cevap vermek güç. Denemen lazım.

Byteman

APPRENTICE
20 Eki 2017
5
0
1
45
Bir ucu hdmi bir ucu dvi kablo ile görüntü alınıyor çift ekran bağlayacak arkadaşların bilgisine.
Birkaç tecrübemi paylaşmak istiyorum:
Bende bir ucu DVI bir ucu HDMI kablo var. N550JV Mojave kullanıyorum. Dell 2713H diye external monitörü tanıyor. Takılır takılmaz çözünürlükleri aktif oluyor, ikinci ekranla mirror yap dediğinde laptop ekranı external ekranın çözünürlüğüne geliyor. Ama görüntü siyah. Çok önemli değil. HDMI veya Display Port'tan zaten görüntü alıyordum ama şu anki konfigürasyonda bir sebeple görüntü yok. Sebebi herşey olabilir.

İkinci bir konu:
Chromecast cihazıyla gelen HDMI uzatma aparatı var. HDMI2HDMI kablo ile bu uzatmaya giriş yaptığımda görüntü gidip gidip geliyor. Bildiğin yayın gelmeyen TV ekranında olan gibi renkli parazit oluyor. Uzatma aparatları ile de sorunlar olabiliyor anlaşılan.
Üstteki mesaja Edit: Chromecast adaptörünün günahını almışım. :) Uzatmasız da aynı şey oldu. Nispeten daha geç ama oldu. Umarım HDMI kablosundandır.

Son düzenleme: