1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Intel FB-Patcher ile FrameBuffer Grafik Yaması Yapmak

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 17 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Merhabalar,

Notebookumun özellikleri aşağıda, patch yaptığım zaman bootloop yaşıyorum ve bunun dışında bluetooth özelliği kayboluyor nedendir acaba ?

Özellikler :

Intel Haswell I7 4712MQ
    Intel HD Graphics 4600
    Nvidia GeForce 840m
    Broadcom 94360CS2 Wifi+BT
    512GB Nvme M.2 SSD

Yüklü Uygulamar:

Macos Mojave 10.14.12
    Rehabman Brightness Fix Up
    Voodoo Hda
    Lilu
    WhateverGreen

Bunun dışında kurulum imajından gelen kextler duruyor ( FakePCIID_Intel_HD_Graphics hariç )

EDIT: Sorunu Azul4600 Patcher ile çözdüm.

#11 mehmetemn, 11 Ocak 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Ocak 2019
  2. Merhaba,
    Rehber’de yazılanları sırası ile uyğuladım. Malesef “Generate Patch” dediğim zaman Patch Outpunt bölümüne yama gelmiyor. Platformld bölümün’deki bütün ig-platform-id denedim.
    Kext’leri efi/clover/kext/other bölümüne kopyaladım. Bu bölümde olan kext’ler ACPIBatteryManager/FakeSmc/voodoPS2controller.

Bilgiler: intel i3 5005u, hd 5500 ve Mac osx 10.12.6

Yardımcı olursanız sevinirim.

Güneş’in doğuşunu seyretmek için, karanlığın içinden geçmen gerek.

3. Uygulama / Menü Bar / Framebuffer içinden uygun versiyonu seçmen lazım. Bundan sonra düzenleme yapabilirsin.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Merhaba,
    Tekrar rahatsız ediyorum. Kusura bakmayın.
    Framebuffer içinden her ikisinide denedim. Benim kurmuş olduğum sürüm aralarında yok. Kext’leri yanlış yeremi yüklüyorum? Birde Graphics ig-platform-id yazmalımıyım?

5. Broadwell için önerilen device-id ler aşağıda yazıyor ve 10.12.2 den itibaren broadwell kartları desteklenmekte. Bir de patch kısmının general tabinde sol kolonda hangi seçeneği seçiyorsunuz. " Devices / Properties " olması lazım değil ise bir de öyle deneyebilir misiniz ?
    Gen 5: Broadwell (Intel HD Graphics 5300-6300)
    - S/L/E/AppleIntelBDWGraphicsFramebuffer.kext
    - Support started with OS X 10.10.2
    - device-id: 0x0BD1 0x0BD2 0x0BD3 0x1606 0x160E 0x1616 0x161E 0x1626 0x1622 0x1612 0x162B
    - AAPL,ig-platform-id (desktop): 0x16220007 (default)
    - AAPL,ig-platform-id (laptop): 0x16260006 (default)

6. Merhaba,
    Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın.
    Dediğiniz gibi “ devices/properties” seçtim ve oldu. Daha sonra config dosyamın yedeğini ana ekrana kopyaladım ve rehberdeki adımları uygulayarak üzerine yazdım. Karşıma 2 config çıktı biri config diğeri config backup olarak. Her ikisini’de Clover üzerinden açınca herhangi bir değişiklik gözükmüyor. Ama text olarak açarsam FBPatch üzerinde verilen yama yazılı olarak çıkıyor. Daha sonra denemek için her birini ayrı ayrı EFİ/Clover içine kopyaladım ve cihazı yeniden çalıştırdım. Malesef cihaz belli bir süre sonra yeniden başlıyor. Neden böyle yaptığını araştırdığımda karşıma “ig platform id” bölümünün boş olduğundan kaynaklandığı yazıyor. sEanwwpAs4NFf_a49osc78PkNI2k56Nw.jpeg

7. FB-Patcher / Patch / Advanced içinden seçtiğin yamalar hata veriyor olabilir. Burada DVMT, FB port seçili olsun. Ek olarak Device-ID giriyorsan bunu da doğru girdiğinden emin ol.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  8. Config.plist inizde " change GFX0 to IGPU " ekli ve aktif mi ?

9. Merhaba,
    Geç cevap yazdığım için tekrar kusura bakmayın.
    Dediklerinizi kontrol ettim ve yeniden uyguladım. Sizin için ekran görüntüsü aldım. Sanırım böyle daha iyi anlatabilmişimdir.
    Kullandığım config forumda bulunan Mac osx 10.12.6 imajının içindeki config’dir. Son olarak config içinde “kextstopatch” içerisinde herhangi bir işlem yapmadım.
    fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg fNtb8oudspqyzTf_8-bg1IdEuos2ygZH.jpeg
    Resimlerde gözüktüğü gibi her ig-platform-id denedim. İlk olarak 0x16260006 ve karşılığı hd 6000 veriyordu. Daha sonrada 0x16160000 ve 02
    Umarım anlaşılır bir biçimde yazmışımdır.
    Dostum aktif diye biliyorum ama belki bir yerde yanlış yapmış olabilirim. Bir üstteki mesaj içinde resim paylaştım. Şimdiden teşekkürler

#19 nefer, 18 Ocak 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Ocak 2019
  10. Bu uygulamanın adı Hackintool olarak değişti.

Güncel versiyonlarını buradan takip edebilirsiniz;

[Release] Hackintool v1.7.7 | tonymacx86.com

Eğer Mojave de sistem bilgilerinizi otomatik olarak tanımaz ise;

Yükleniyor...
Yükleniyor...