1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Intel FB-Patcher ile FrameBuffer Grafik Yaması Yapmak

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 17 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. osej0C3fp_pQ2_TBDMgoSGYqjaCBMp_I.png
    Harika bir şekilde çalışıyor. Ekran kartım 1536'dan 2048 ram'e çıktı... :)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    montezuma bunu beğendi.

2. Export ettikten sonra masaüstüne kaydettiğim config.plist dosyasını seçemiyorum fakat masaüstüne aynı isimle kaydettiğimde değiştirilsin mi diye soruyor. Doğru mu yapıyorum yoksa yanlış yaptığım bişey mi var?

• config.plist/Graphics/ig-platform-id= eğerki buraya 0x12345678 eklemezsem bilgisayar apple logosunda restart ediyor. bunu eklesem bir sorun olur mu ?

elle platform-id = 0x12345678 girmezsem eğer boot sırasında apple logosunda biraz dolup restart atıyor. eğer 0x12345678 girersem de ekran kartımı tanımıyor. Intel HD620

3. Şu config dosyasını dene:

Ekli dosyalar:

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. HD 2500 için 10.8.x sonrası destek var demesi Mojave destekliyor demek mi?

5. Evet...

arifbey bunu beğendi.
  6. Deneyeceğim bakalım bi umut...

7. Hayır. Desteği yok.

8. Config / ACPI / Patches içinde GFX0 -> IGPU zaten mevcut iken ekran parlaklık ayarı için rehberdeki adımları uygulamıştım;
    Sierra 10.12.4 Kurulum Sonrası Ekran Parlaklığı Çalıştırmak | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    FrameBuffer Grafik Yaması için; daha önce 'GFX0 -> IGPU' yaması uyguladığım DSDT.aml DSDT.dsl ve SSDT-PNLF.aml dosyalarını ve Config>ShortOrder>SSDT-PNLF.aml ve injectedid komutunu kaldırdım. About This Mac kısmında 2048MB olarak görünüyordu ama ekran parlaklık ayarı çalışmadı. Bunun için sadece SSDT-PNLF.aml config'e ve patched klasörüne ekledim, parlaklık düzeldi bu sefer de 1536MB olarak görünüyor. Oldu mu olmadı mı ne oldu anlamadım=)

edit: sistemde sadece uefi olarak Sierra 10.12.6 yüklü.

9. 1536MB olarak görünmesi normaldir. 2048 MB olması için platform id ye göre vram yamasını yapman lazım.

10. Rehberdeki adımları harfiyen uyguladım. IvyBridge-0x01660003 Intel HD4000. 2048'i gördüm zaten. Ekran parlaklığı gidince düzeltmek için config/ShortOrder ve Clover/ACPI/patched içine SSDT-PNLF.aml ekledikten sonra 1536MB oldu. SSDT-PNLF.aml ekli iken tekrar Hackintool ile yama yapayım dedim, aynı config üzerine yazdırdım sonuç aynı... Bu SSDT-PNLF.aml bu yamayı geçersiz kılıyorsa ekran parlaklığını düzeltmenin başka bir yolu var mıdır?

Yükleniyor...
Yükleniyor...