ÇÖZÜLDÜ Intel UHD 620 ekran kartı tanıtma sorunu

abdhmn

APPRENTICE
7 May 2019
15
2
21
37
Batman
Merhaba arkadaşlar

Mojave 10.14.4 sürümünü bir ay önce kurdum. ilk kurduğumda kurulum usb sinde config_UHD630.plist ile kurdum bir süre kullandıktan sonra ekran kartı tanıtımı kendiliğinden bozuldu. biraz uğraştıktan sonra yapamadım ve sistemi tekrar kurmaya karar verdim ve tekrar config_UHD630.plis ile kurdum ama ekran kartını tanımadı. ve usb içindeki config.plist ile tekrar kurulum yaptın ve sorunsuz kurulum oldu ekran kartını tanımıştı. Geçen hafta yine ekran kartı aynı sorunu verdi internetten araştırarak bir çok yöntem denedim ve sorunu düzeltemedim. ve 10.14.5 sürümünü görünce yeni kurulum yaptım. bu kurulumu yapınca hardisk mac os günlüklü değilde apfs olarak formatladım ve 10.14.5 sürümünü sadece config_UHD630.plist ile kurabildim. ekran kartını yine tanımadı.
Tekrar bir çok yöntem denedim ama bir türlü çözemedim.
son olarak denediğim yöntem ise forumda olan
Hackintool ile FrameBuffer Grafik Yaması Yapmak | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
burada bir kaç şekilde denedim yinede başaramadım.

Intel® Core™ i5-8265U İşlemci (6M Önbellek, 3,90 GHz'e kadar) Ürün Teknik Özellikleri
buradan baktığımda cihaz kimliği 0x3EA0 ve Whiskey lake olarak gördüm ama hackintool proğramında patc yapmak istediğimde bu mimari olmadığından Coffee lake ve Kaby lake her ikisini de denedim. Her patch işleminden sonra yenilenen config ile bilgisayar açılmadı. Hala ekran kartı 7 mb olarak görülüyor. bu sorunu nasıl çözerim

Moderatörün son düzenlenenleri:

abdhmn

APPRENTICE
7 May 2019
15
2
21
37
Batman
Drivers64UEFI klasörüne EMUvariableUefi-64 dosyasını ekleyip dene. Olmaz ise OsxAptioFix dosyaları değiştirip dene.
sonuç değişmedi

Whiskey mimari olduğu için sorun oluyor olabilir mi?
Framebuffer yama yöntemi için hackintool proğramında Whiskey mimari bulunmuyor. Coffee lake olarak yaptığımda device-id seçenekleri arasında uhd 630 grafik kartı var kaby lake seçtiğimde uhd 620 grafik kartını görüyorum.