1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

IOConsoleUSers:gIOScreenLockState 3, hs 0, bs 0 Sorunu

'High Sierra' forumunda sitirelano tarafından 15 Mayıs 2019 19:43 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    İşlemci : i5 3470 Ekran Kartı: GT630 Ana Kart: H61H2-MV Ram: 8 GB RAM(1333 MHZ)
    Clover Bootloaderdan Inject NVIDA yı seçince yazılar kaymaya başlıyor mouse geliyor ardından IOConsoleUSers:gIOScreenLockState 3, hs 0, bs 0 bu hatayı alıyorum ama Inject EDID yaparsam sistem boot ediliyor ama Video Belleği 7 mb ve ses HDMI üzerinden aldım diye herhalde çalışmıyor. ayrıca bilgisayarım masaüstü Intel HD Graphics vs. yoktur şimdiden teşekkür ederim.

#1 sitirelano, 15 Mayıs 2019 23:46
    Son düzenleme: 15 Mayıs 2019 19:49
  2. Config de inject intel işaretli ise kaldırıp dene. Smbios kimliğini imac13,2 yap. Ek olarak vga kullanıyorsan desteklemiyor. Bunun yerine hdmi yada dvi portları ile denemelisin.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. HDMI kullanıyorum dediğin değişiklikleri yaptım maalesef olmadı. Config Dosyam:

4. BIOS grafik ayarlarında öntanımlı auto yerine harici grafik kartın seçili olsun. Config / graphic içinde Inject Nvidia, Nvidia Generic, Nvidia Sİngle ve Nvidia NoEFI seçeneklerini tek tek aktif edip deneme yap. Son olarak HDMI yerine DVI portu ile dene.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. BIOS ayarlarımda grafik ayarları diye bir bölüm yok zaten bilgisayarımın içerisinde dahili ekran kartı yok sadece harici var.

DVI kullandım olmadı. Inject Nvidia, Nvidia Generic, Nvidia Sİngle ve Nvidia NoEFI seçeneklerini tek tek aktif edip denedim olmadı.

6. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  7. Acaba kextlerden dolayı mı yazılar kayarken gözüme takıldı IntelGraphicsFixup diye bir yazı geliyor şöyle yazıyor:
    IntelGraphicsFixup: igfx @ IMEI device (00:16:00) has device id 0x1C3A, you should change it to 0x1E3A

8. Olabilir. FakeSMC, AppleALC ve Lilu dışındaki kextlerin yedeklerini alıp sil ve bu şekilde deneme yap.

9. Yine olmadı :(

Sierrada çalışan ekran kartı neden bunda çalışmıyor ?

10. Windows üzerinden CPU-Z ile kart bilgilerini öğrenip paylaş.

Yükleniyor...
Yükleniyor...