IOConsoleUSers:gIOScreenLockState 3, hs 0, bs 0 Sorunu

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
Clover Bootloaderdan Inject NVIDA yı seçince yazılar kaymaya başlıyor mouse geliyor ardından IOConsoleUSers:gIOScreenLockState 3, hs 0, bs 0 bu hatayı alıyorum ama Inject EDID yaparsam sistem boot ediliyor ama Video Belleği 7 mb ve ses HDMI üzerinden aldım diye herhalde çalışmıyor. ayrıca bilgisayarım masaüstü Intel HD Graphics vs. yoktur şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Config de inject intel işaretli ise kaldırıp dene. Smbios kimliğini imac13,2 yap. Ek olarak vga kullanıyorsan desteklemiyor. Bunun yerine hdmi yada dvi portları ile denemelisin.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,962
4,072
4,351
BIOS grafik ayarlarında öntanımlı auto yerine harici grafik kartın seçili olsun. Config / graphic içinde Inject Nvidia, Nvidia Generic, Nvidia Sİngle ve Nvidia NoEFI seçeneklerini tek tek aktif edip deneme yap. Son olarak HDMI yerine DVI portu ile dene.

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
BIOS grafik ayarlarında öntanımlı auto yerine harici grafik kartın seçili olsun. Config / graphic içinde Inject Nvidia, Nvidia Generic, Nvidia Sİngle ve Nvidia NoEFI seçeneklerini tek tek aktif edip deneme yap. Son olarak HDMI yerine DVI portu ile dene.
BIOS ayarlarımda grafik ayarları diye bir bölüm yok zaten bilgisayarımın içerisinde dahili ekran kartı yok sadece harici var.

DVI kullandım olmadı. Inject Nvidia, Nvidia Generic, Nvidia Sİngle ve Nvidia NoEFI seçeneklerini tek tek aktif edip denedim olmadı.

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
Acaba kextlerden dolayı mı yazılar kayarken gözüme takıldı IntelGraphicsFixup diye bir yazı geliyor şöyle yazıyor:
IntelGraphicsFixup: igfx @ IMEI device (00:16:00) has device id 0x1C3A, you should change it to 0x1E3A

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,962
4,072
4,351
Olabilir. FakeSMC, AppleALC ve Lilu dışındaki kextlerin yedeklerini alıp sil ve bu şekilde deneme yap.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,962
4,072
4,351
Windows üzerinden CPU-Z ile kart bilgilerini öğrenip paylaş.