1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Araçlar KCPM Utility (Gelişmiş Kext Kurma Uygulaması)

'Programlar' forumunda montezuma tarafından 2 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. Main.thumb.png.714802e20a3e3e09ec19daea0f8ccaeb-copy-compressor.png
    KCPM Utility Pro, sistem bütünlüğünün korunması (SIP), kexts yüklemesi, izinlerin onarılması ve sistem ön bellek dosyalarının yeniden oluşturulmasını sağlayan çok kapsamlı bir sistem bakım uygulamasıdır. Uygulama 10.11 ve sonrası ile uyumludur.

Programın ayrıntılı özellikleri:
    • /Library/Extensions kext kurulumu
    • /System/Library/Extensions konumuna kext kurulumu.
    • /Extra/Extensions konumuna kext kurulumu.
    • Kext sürüm versiyonlarını, ve kurulum yolunu gösterme.
    • Orijinal kextlerin yedeğini alabilme.
    • Kernel ve Sistem Önbellek dosyalarını temizleme.
    • Bütün sistem bölüntülerinin disk izinlerini onarma.
    • SIP (*5) ve BooterConfig ayarlarını NVRAM ya da bootloader Konfigürasyonu üzerinden yapabilme.
    • Otomatik Güncelleme desteği.
    • Gerçek Mac ve Hackintosh desteği (Clover, Chameleon, Ozmosis)
    • Sürükle bırak özelliği.
    • EZMode: Hızlı kext kurulum modu kext kurulumunda, disk izinlerini ve sistem önbellek dosyalarını onarmada yardımcı olur.
    İndirme Bağlantısı:
    KCPM Utility Pro 6.3.3570

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 2 Kasım 2016
    Son düzenleme: 14 Temmuz 2017
    zamirpolen, xxxcom ve Sin0w bunu beğendi.
  2. @montezuma Üstadim KCPM ile kurulumda sorun yaşıyorum. Kurulum o yüzden olmuyor. Biraz daha detay verebilir misiniz kurulum ile ilgili?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #2 zamirpolen, 18 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Ocak 2017
  3. Nasıl bir sorun yaşıyorsun KCPM uygulaması ile?

4. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #4 zamirpolen, 18 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Nisan 2017
  5. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  6. @montezuma

Olmadı KCPM ile baya denemiştim acaba o bazı şeyleri bozmuş olabilir mi ?
    50 defa kurdum sierra yı bir daha mı kursam hehe =)

Seside halledip ssd ye kurup windows u 2. sistem olarak kullanmayı düşünüyorum

7. KCPM aracını güncelledim. Güncel versiyon ile tekrar denermisin.
    KCPM.zip
    Ses için güncel kexti tekrar yükledim. Bununla dene bir de:

Ekli dosyalar:

#7 montezuma, 19 Ocak 2017
    Son düzenleme: 19 Ocak 2017
  8. @montezuma

Sizin elinizde bu karttan var mı acaba ?
    Yine aynı hatayı alıyorum

9. Şimdi kontrol ettim. KCPM hata veriyor.
    Easy Kext Pro " Kext Yükleyici" | osxinfo ile sorunsuz kurulum yapıyor.
    Düzeltme: KCPM ile denerken kurulum yapacağın kexti masasüstüne kopyala ve bir daha dene. Sorun kext download klasöründe iken internetten indirdiğin lokasyonun kodunu kopyalıyor. Masaüstüne koyunca düzeliyor.

10. @montezuma

Aynen dediğiniz gibi yaptım yüklemeyi tamamladı. Ama daha önce ki denemelerimden olacak ki sistemi bozdu. Şimdi tam açılacakken reset atıyor. Geç oldu sabah bakacağım. Çok teşekkürler, iyi geceler.

Yükleniyor...