1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Araçlar Kext Updater ( Güncel kext ve Nvidia Sürücü indirme Uygulaması )

'Programlar' forumunda montezuma tarafından 16 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. appIcon copy.png
    Bu kullanışlı araç Hackintosh sisteminizde yüklü olan kextlerin güncel versiyonlarını bulur ve güncel kextleri indirir. Uygulamanın yetenekleri bununla sınırlı değil. Uygulama ayrıca Hackintosh sisteminiz için uygun olan kextleri de bir tıklama ile indirmenize olanak tanıyor.
    Programın özellikleri:
    • Sistemde yüklü hackintosh kextleri tarar ve bunların güncel versiyonlarını indirir.
    • Hackintosh sistem için gerekli kextleri tek tek seçerek yükleme imkanı.
    • Kurulu macOS sürümüne uygun Nvidia Web Driver indirebilme.
    • Güncel Clover Bootloader indirebilme.
    • Güncel apfs.efi indirebilme.
    • EFI bölüntüsü mount edebilme.
    • Rebuild Cache yapabilme.
    Program indirme Linki:
    profdrluigi / kextupdater / Downloads — Bitbucket
    Screenshot 2018-11-03 at 12.38.24.png
    Screenshot 2018-11-03 at 12.39.48.jpg
    Screenshot 2018-11-03 at 12.39.58.png

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 16 Eylül 2018
    Son düzenleme: 3 Kasım 2018
    Dexter61, barangokalp, Ediko ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Harika bir paylaşım olmuş.

barangokalp ve montezuma bunu beğendi.
  3. Çok iyi bir program kim düşündüyse aklına sağlık. Tabi bulup burada paylaşan üstadımıza şükranlarımı sunuyorum.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    barangokalp ve montezuma bunu beğendi.
  4. Süper henüz denmedim ilk fırsatta deniyeceğim

5. Teşekkürler, aracı kullanarak sistemimdeki Kext leri güncelledim. Yonergeleri de uyguladım sunu sil vs tarzinda yalnız kullanacak arkadaşların haberi olsun, WhateverGreen paketinin 1.2.3 surumu boot ederken bilgisayarın restart artmasına sebep oluyor, güncel olayım derken açıkta kalmayın :p Diger kextlerde ise sorun görmedim.

baris_karaer bunu beğendi.
  6. Programda bununla ilgili uyarılar var. Zira yeni sürüm WEG ile daha önce kullanılan çoğu kext artık WEG içine dahil edildiği için bunların aynı anda kullanılması sorun çıkartma ihtimali var.
    Örnek;
    Screen Shot 2018-09-23 at 02.30.51.png Screen Shot 2018-09-23 at 02.31.04.png Screen Shot 2018-09-23 at 02.31.15.png

Ediko bunu beğendi.
  7. Az önce deneme fırsatım oldu. Hangi kext ile ilgili bilmiyorum ama wifi ve touchpad çalışmadı güncellemeden sonra. Ben de bu vesile ile önerimi yapayım. Önce yedek alın ve vaktiniz varsa kextleri teker teker güncelleyerek, test ederek ilerleyin. Mümkünse konu altına da not düşelim hocam.

Ben yedeksiz çalışmam. Bu yüzden sorun yaşamadım. boş bir zamanımda teker teker güncelleme yapacağım. İçerik ve program için teşekkürler @montezuma :)

8. VoodooChid.kext sisteme restart attırıyor. Ben bunu ilk kurulumda da belirtmiştim.
    İfade edilen diğer tüm yönergeleri yaptım hiç bir sorun çıkmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. Çok güzel bir uygulama olmuş, efi içindekileride tarayarak güncel versiyonları bulması çok iyi. FakeSMC, WhateverGreen kext'lerini güncelledim ve vodo - klavye, touchpad için :)

10. Belirttiğimiz kext dosyasını hiç kullanmadım. Ancak yine de bilgi için teşekkürler. Kontrollerini yaptıktan sonra sorun yaratan kexti bulup haberdar ederim. Sadece bende oluşan bir sorun da olmuş olabilir bilemiyorum.

Ediko bunu beğendi.
Yükleniyor...