1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Klavyenin belirsiz bir süre sonra çalışmaması.

'High Sierra' forumunda jamiroquai tarafından 13 Mart 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Merhaba.

Kurulum yaptığımdan beri var olan ama bu zamana kadar idare ederek yoksaydığım sorunlardan bir başkasıyla karşınıdayım.

Klavyem başlıkta da belirttiğim gibi , bazen açıldıktan bir dakika sonra bazen de 5 saat sonra, tamamen belirsiz süreler içinde USB adaptörü ile bağlantısını koparıyor gibi görünüyor. Yani klavyem durduk yere çalışmıyor. Böyle olduğu zaman USB adaptörü USB portundan çıkartıp tekrar takarak yoluma devam ediyordum. Bazen çıkar tak işleminden 1 dakika sonra yeniden vuku buluyor. Hiç sorun yaşanmadığı da oluyor, bir oturumda 5-6 kez çıkar-tak yaptığım zamanlar da...

İlk zamanlarda klavyenin pili bitti sanmıştım ama pil değişiminden sonra da kronikleştiğini anladım. Bu sorunun belki çok basit bir çözümü olabilir diye buraya yazmak istedim.

Teşekkür ederim.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. klavyenin ne oldugunu Model, PS2 veya USB mi vs... Sistem bilgilerini ve kext klasorunu paylasir misin? birde config.plist dosyani.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Merhaba.

Sistem bilgilerim imzamda mevcut. Ayrıca klavyenin USB adaptörünü çıkartıp takmak zorunda kalıyorum dediğime göre PS2 olmamalı herhalde değil mi?:)

EVEREST KLAVYE MOUSE SET KM-9239 klavyenin tam markası bu.

4. Farklı portlar üzerinden denedin mi? Ve aynı portta farklı aygıtlar girip USB portundaki gücün kesilip kesilmediğini kontrol edebilirsin. Eğer diğer USB portlar üzerinden de bu sorunu yapıyorsa sorun klavyenden kaynaklı olabilir.

5. Farklı portlarda da aynısı oluyor. İşin garip tarafı sorun klavyede ise Windows'ta da sorun yaşatması gerekirdi ama Windows'ta sorunsuz çalışıyor. USB portunufarklı aygıtlarla deniyorum, sorun yok hiç. Acaba macOS'a uyum ile ilgili bir durum mu?

6. Olabilir. Şunu bir kontrol edebilir misin; Bu Mac Hakkında / Sistem Raporu / USB içinde bağlı aygıtlardan klavye aygıtı için gelen tanımlamayı paylaşabilir misin?

7. Telefondan girdigim icin Sistem bilgilerin gozukmedi, PS2 fare varken bende de ayni sorun vardi, Fareyi degistirdim sorunum cozuldu USBli aldim. Oyuzden sormustum
    neyse.

8. Bazen bu sorun bendede oluyor. Sistem çalışırken değil uykudan uyandıktan sonra yada ilk açıldığında oluyor nadiren. Windows'da da aynısı oluyordu. O yüzden önemsemedim. Sanırım bios ile alakalı.

9. vkhkNDazTeWpHz3Puw10ZexH5ENBYpf_.png

10. hocam klavyeyi usb 2.0 a bağlayıp denediniz mi

Yükleniyor...