1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Kurulum ekranına gelmeden AppleNVMe Assert Failed Hatası

'High Sierra' forumunda Vinsinity tarafından 15 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Intel I5 9600K, Msi Z390 Tomahawk, Samsung 970 Evo Plus NVme SSD, Msi GTX 1050Ti, Kingston HyperX Fury Black 8 GB
    Kurulum ekranına gelmeden önce aşağıdaki hatayı veriyor. Sistem bilgilerim yazılı. Sistemde 1 adet Nvme SSD 2 Adet HDD var
    dpX-BGlQTACWJq1BZmynXX6rJFWfsoKf.jpeg

2. #2 mesajdaki metotu dene.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Nasıl yapacağımı hiç anlamadım. Usb windowsta görünmediği için transmac'te açtım ama oradan da bir şey bulamadım.

4. USB EFI'sini Windows 10 üzerinde görebilirsin.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Her şeyi yaptım konuda yazan fakat hala yükleme ekranına geçmedi, bu seferde aşağıdaki gibi kalıyor.
    LeWZrp9bbOIieyM2SVMolGN2ea6lbIPS.jpeg

6. Aşağıdaki config ile dene:

Ekli dosyalar:

7. Deniyorum bilgi vereceğim.

Config'de -v komutu yoktu. Öyle çalıştırınca apple logosunun altındaki bar sona kadar doluyor ve öyle kalıyor. -V komutu ile çalıştırdığım zaman ise aşağıdaki gibi kalıyor.
    qmC83HjBqxWKEj9fgAbbzwPs3U2H_uUI.jpeg

8. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  9. O zaman BIOS ayarlarını kontrol etmeni öneririm. BIOS güncellemesi varsa bunu yap. Ek olarak CSM = Enable yada Disable olarak deneme yap. Ek olarak USB 2.0 portu ve Legacy olarak dene.

Yükleniyor...
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
Yükleniyor...