1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Laptop Cihazlarda Harici Ekran Kartını Kapatmak

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda tosbaha tarafından 13 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Config>ACPI kısmında Drop OEM işaretleyerek deneyebilirmisin.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    Ediko ve Görkem Koç bunu beğendi.
  2. Deniyorum..

Muhteşem! Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Harici ekran kartım artık görünmüyor. Isınmaya ve pile de etkisi olacaktır umarım. Emeğinize sağlık :)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    Ediko ve ismozy bunu beğendi.
  3. Herhangi bir yamala yapmadım. Acaba amd ekran kartım şuan aktif mi ? [​IMG]

4. Hayır değil.

5. Rehberde düzeltilmesi gereken yerler var.

Rehberin asıl sahibi Rehabman diyor ki

GFX0->IGPU yeniden adlandırmayı sadece DSDT üzerinde yapın.

6. Ne diyor rehabman? Paylaştığın resimdeki Broadcom Wi-Fİ kurulumu yapın mı diyor grafik kartı kapatmak için? Ne alakasız bir paylaşım bu! Ayrıca GFX yaması sadece SSDT / DSDT üzerinden yapılmaz. Config üzerinden de gerektiği zaman yapılır. Gereksiz yorumlar yapmaya gerek yok. Zira sana bir çok rehber çıkartırım bunula ilgili. Ek olarak rehberin asıl sahibi diye bir şey yok. Hackintosh bir paylaşım platformudur ve birileri bunun hakkında bir geliştirme yapar ve herkes bunu geliştirir. Aksi olsaydı Hackintosh diye bir şey olmazdı.

#136 montezuma, 24 Ocak 2019
    Son düzenleme: 24 Ocak 2019
  7. Öncelikle Yanlış ekran görüntüsü için özür dilerim. Doğrsu şöyle;

GFX yaması sadece SSDT/DSDT üzerinden yapılır gibi bir cümle kurmadım. Hatta kendim de Hotpatch yaparak kullanıyorum.

Bana bir çok rehber çıkartabilirsiniz ancak ilk kaynak Rehabman dir. Kaynağı okumadan Hackintosh dünyası da devam etmezdi sanırım.

Gereksiz bir tepki vermişsiniz.

8. Emin misin? Senin mesajından alıntı:
    Yazdığım şeyi anlamıyorsun. Kimse bunu inkar etmiyor. Tıpkı Piker Alpha, ve onun babası Master Chief, ya da Chameleon veya Clover geliştirenler gibi rehabman'de aynı şekilde Hackintosh için önemli işler yapıyor. Ancak rehabman'de yukarıda bahsettiğim yada bahsetmediğim bir çok geliştiricinin kaynakları sayesinde Hackintosh dünyasına katkıda bulunmuştur. Zira yukarıda bahsettiğim insanlar olmasa Hackintosh kerneli de olmazdı. O yüzden tekrar yazıyorum; Hackintosh işte bu şekilde gelişen, bu sayede hala var olan bir platform.

#138 montezuma, 24 Ocak 2019
    Son düzenleme: 24 Ocak 2019
  9. Ek olarak: Paylaştığın ekran görüntüsü farklı bir probleme ait, farklı değerlendirecek bir konu. Paylaştığın alıntıda da yok böyle bir şey. Yine söylüyorum son paylaştığın resimde alakasız.
    Son ek: Gereksiz tepki yok. Senin eleştirilerin diyelim: Bir cevap hakkıdır.

10. Paylaştığım ekran görüntüsü farklı bir probleme ait değil. Tam olarak bu rehberin konusu, hata olarak farklı olabilir. Rehabman bu uyarıyı defalarca yaptığı için karşıma ilk çıkanı gönderdim.

Mesele bu rehber ve Eğer yöntemin doğru olduğunu idda ediyorsanız lütfen sizde kaynağınızı paylaşın ki Rehabman yaptığı hatayı düzeltsin :noexpression:

Yükleniyor...
Yükleniyor...