Laptop Ekranına Gösterebildikleri Dışında Çözünürlük Ekleme

Byteman

APPRENTICE
20 Eki 2017
5
1
1
45
Asus N550JV laptopta Hackintosh Mojave kullanıyorum.

Laptopun yerli çözünürlüğü 1920x1080 olmasına karşın external monitor bağlanınca ona ait çözünürlükler laptop ekranı için de seçilebilir oluyor ve gayet kabul edilir şekilde laptop ekranından 4K ya kadar çözünürlükte görüntü alınıyor. 4K biraz manasız minnacık oluyor ama 2560x1440 video işleme sırasında gayet işe yarar bir çözünürlük.
Bu çözünürlükleri Clover Configurator veya başka bir araçla monitor takılı olmadan da seçilebilir hale getirebilir miyiz diye merak ediyorum?

KaoS

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,151
246
851
35
Ekran çözünürlük bölümüne geldiğinizde ALT tuşuna basarak kendim seçeceğim derseniz desteklenmeyen çözünürlükler de aktif olacaktır bunun için ayrıca bir işlem yapmanıza gerek yoktur, fakat burada kullanacağınız çözünürlükler monitörünüzün sağlığı açısından güvenli değildir. Kısa sürede piksel sorunları yada bölgesel kararma sorunları ile baş başa kalabilirsiniz.