1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Lenovo AIO Hackintosh Uyumu

'Hackintosh Uyumlu Donanımlar' forumunda Ancyra tarafından 16 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Lenovo AIO 300-23ISU Uyumu
    Merhaba,
    Lenovo AIO 300-23ISU

Intel I5-6200 2,3 GHz
    Intel HD Graphics 520 1920 x 1080 NVDIA GeForce 920A (2 tane görülüyor aygıt yöneticisinde)
    Realtek 8821AE Wireless LAN 802z11AC

HighSierra yüklemek istiyorum. Sorun yaşarmıyım?

2. Optimus varsa 920A kullanamazsın. Wifi uyumsuz değiştirilmesi veya uyumlu usb dongle gerekli....

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    Ancyra bunu beğendi.
  3. AIO ve şirket bilgisayarı Wifi yi değiştiremem maalesef. Optimus nedir hocam? Donanıma fazla vakıf değilim ama Dxdiag dan baktığım zaman Intel HD 52,0 görüyorum.

4. Optimus internette bulabilirsiniz. Biostan onboard kapatılabiliyorsa Nvidia kullanılabilir. AllinOne Pc kurabilirseniz tıpkı İMac gibi olur...

Kurulum Rehberini uygulayın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    Ancyra bunu beğendi.
  5. Sistemin için ilk etapta sierra 10.12.6'yı öneriyorum. HD520 olduğu görüntü almakta problem yaşamazsın fakat kurulumu pür dikkatli rehber eşliğinde uygulaman gerekecek. Daha önce AIO cihaza kurulum yapana denk gelmedim ve yabancı forumlarda bu model için henüz bir adım atılmamış. Rehber linklerini altta paylaşıyorum, İnceleyebilirsin;

macOS Sierra 10.12.6 Güncel Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu masaüstü olan raw dosyasını kullanacaksın

Sierra Kurulumda Olası Sorunlar ve Çözümleri | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Ancyra bunu beğendi.
  6. Amacım da iMac gibi gibi kullanmak. Hatta iMac ten daha iyi olur diye düşünüyorum ekstra dokunmatik ekran olacak.(macOS destekliyor mu bilmiyorum)

Son versiyonu indirecektim teşekkürler hocam bilgi için. Sizin fikriniz nedir AIO için? Ve ben Masaüstü için indirdim. Laptop için mi indirmem lazım?

7. İnanıyorum, normal bir iMac'den bile daha başarılı olabilir :)

Masaüstü olanı indirmen daha sağlıklı. Çünkü cihazındaki işlemci Skylake 6200, mobil versiyona ait işlemci türü değil. Bu sebeple sorun olacağını düşünmüyorum

Grafik olarak da HD520 gayet tatmin edecektir, için rahat olsun. Yeter ki asıl amaç, linklerde verilen öneri ve tavsiyeleri pür dikkatle uygulayarak macOS kurmak olsun.
    Nvidia grafik kartın mobility versiyonu olduğu için kullanamayabilirsin. Ki çok gerek de olacağını düşünmüyorum. HD520 Gayet yeterli değerlere sahip :)

Ancyra ve montezuma bunu beğendi.
  8. Teşekkürler hocam yarın yüklemeyi deneyeceğim. Sorun yaşarsam bilgilerinizden faydalanmak isterim.

9. estağfrullah, her zaman :)
    Ama en ufak sorunda pes etme, linklerdeki değerli bilgileri iyice okuyup anlayarak kurulumu tamamla ki, tecrübelerine çözüm odaklı bakabilesin :)

Ancyra bunu beğendi.
  10. Hocam PM atacağım size iMachakkın da, yanıtlarsanız sevinirim

Yükleniyor...
Yükleniyor...