ÇÖZÜLDÜ Lenovo Ideapad 510-15IKB Mojave (10.14-18A391)

piccolo

APPRENTICE
13 Ağu 2019
5
4
21
66
Klavye tuş atamalarını editledikten sonra ses,ışık ve klavye aydınlatması çalışıyor.
Ekran HD620 sıkıntısız. USB ler çalışıyor. USB 3.1 Type C dahil
i7-7500 -16 Gb 2133 Ram -HD620 1536 Mb Boot Orjinal 2017 MBProm dan daha hızlı :)
Problemler
1-Ses çıkışı sadece Kulaklık aktif
2-Touchpad (Synaptics) Çalışmıyor.
3-Batarya göstergesi aktif değil.

Screen-Shot-2019-08.jpg

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: montezuma

KaoS

JEDI
MODERATOR
1 Eki 2017
464
96
251
35
Öncelikle merhaba,
Sesi hangi yöntem ile etkinleştirdin, eğer applealc kullandıysan farklı layout id deneyerek bu ses sorunun çözülmekte. Hackingtool ile framebuffer yaması yapmanı tavsiye ederim hem HDMI çalışması için hemde 2048 mb çalıştırman için. Touchpad l2c aygıtı mı yoksa ps2 mi onu belirtirsen o sorunu da çözeriz. Eğer PS2 aygıtı ise voodoPS2Controller.kext sorununu çözecektir değilse aşağıdaki rehberi incele. Batarya göstergesi için DSDT yaması yapman gerekmekte.

• Like
Tepkiler: piccolo

piccolo

APPRENTICE
13 Ağu 2019
5
4
21
66
Merhabalar, Esasında kullanmakta olduğum 2 Imac (2012 ve 2013) 2 adet de Macbook Pro'm var (2012 ve 2017) ama öğrenme isteği 67 yaşıma geldiğim halde bitmedi. ASUS N56VM Laptopuma Eksiksiz olarak Mojave kurabildim. İmzamdaki Masaüstünde de Mojave yüklü ve eksiksiz.
Lenovo 510-15ikb daha yeni bir model olduğu için sökmeyi göze alamamıştım. Şuan HDD söküldü dışarda bekliyor. 1tb Samsung 850 EVO SSD takılı.
Armut piş ağzıma düş değil amacım. Araştırmak uğraşıp didinerek yaptıklarımı, yapamadıklarımı paylaşmak önceliğim. 2 gecemi osxinfo sayfalarında bu konuda yapılanlara ve paylaşımlara harcadım. Yol gösterici paylaşımlar arasında bir ara kayboldum. Gerçekten konuya hakim kişiler arasında olmaktan gurur duydum.
Cevabınıza müteşekkirim. Çok teşekkürler. Fırsat bulur bulmaz eksik kalan yerler için çalışırım. bu arada Touchpad I2C.. Tonymac86 da bu konuda çok ayrıntılı bir çalışma buldum. Başarılı olurmuyum bilmiyorum. Selamlarımla..

KaoS

JEDI
MODERATOR
1 Eki 2017
464
96
251
35
Merhabalar, Esasında kullanmakta olduğum 2 Imac (2012 ve 2013) 2 adet de Macbook Pro'm var (2012 ve 2017) ama öğrenme isteği 67 yaşıma geldiğim halde bitmedi. ASUS N56VM Laptopuma Eksiksiz olarak Mojave kurabildim. İmzamdaki Masaüstünde de Mojave yüklü ve eksiksiz.
Lenovo 510-15ikb daha yeni bir model olduğu için sökmeyi göze alamamıştım. Şuan HDD söküldü dışarda bekliyor. 1tb Samsung 850 EVO SSD takılı.
Armut piş ağzıma düş değil amacım. Araştırmak uğraşıp didinerek yaptıklarımı, yapamadıklarımı paylaşmak önceliğim. 2 gecemi osxinfo sayfalarında bu konuda yapılanlara ve paylaşımlara harcadım. Yol gösterici paylaşımlar arasında bir ara kayboldum. Gerçekten konuya hakim kişiler arasında olmaktan gurur duydum.
Cevabınıza müteşekkirim. Çok teşekkürler. Fırsat bulur bulmaz eksik kalan yerler için çalışırım. bu arada Touchpad I2C.. Tonymac86 da bu konuda çok ayrıntılı bir çalışma buldum. Başarılı olurmuyum bilmiyorum. Selamlarımla..
Yabancı kaynak yerine ben size tamamen Türkçe ve uygulamalı rehber linkini verdim her iki yerde de aynı şeyler anlatılıyor tabi ki tercih sizin.
Ayrıca sizi canı gönülden tebrik ediyorum.

• Like

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,574
4,202
4,351
Ayrıca aşağıda paylaştığım klasörde sana gerekli yamaları bulabilirsin. Bunları kendi DSDT dosyana macIASL ile ekleyebilirsin.

Ekli dosyalar

• Like

piccolo

APPRENTICE
13 Ağu 2019
5
4
21
66
Pil Göstergesi aktif hale geldi.
Hackingtool kullanılarak FrameBuffer yaması yapıldı.

Geri kalan ses ve I2C Touchpad için fırsat yaratıp halletmeye çalışacağım. Yardımlarından dolayı Montezuma ve Kaos a çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: montezuma

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler