Lenovo Legion 5 15IMH05H MacOs BigSur Kurulum Sonrası Pil Hızlı Bitiyor

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
3,391
1,250
2,401
Hızlı bitiyor dediğiniz tam olarak nasıl oluyor. Sistem raporu kısmından pil bilgilerinin olduğu erkan görselini paylaşın.

BootLoader
OpenCore 0.7.0
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB SDRAM - CRUCİL 240 GB SSD

altankoray

APPRENTICE
30 Tem 2021
46
5
21
Şöyle anlatayım, pil yüzdem %56 iken Spotify açıp bir şarkı dinledim ve bu forumu açtım ve %46 kaldı. Toplam gezinme sürem 5 dakika falan ortalama ve %10 şarj kaybı var bu çok fazla.

Ekli dosyalar

Albert_Agarunov

APPRENTICE
31 Ağu 2021
39
8
21
sorununun kaynaginin 99.9% olasilikla dGPU. Eger -wegnoegpu ile dGPU devre disi birakiyorsan bu denedigin yontem tamamen ise yaramiyot. -wegnoegpu sadece MacOSe dGPU'yu (senin icin GTX1660 Ti) gormezden gelmesini soyluyor ama o kart hala aktif ve arka planda guc kullaniyor hem de bilgisayarin ve islemcinin sicakligini artiriyor. Oyle bir kartin cekdigi gucun de ne kadar fazla oldugunun farkindasindir bence.

Bende de senin sisteminin gusuk versiyonu var. Tavsiyem dGPU deaktivasyonunu -wegnoegpu yerine SSDT veya DSDT yamasi kullanarak yapmandir. Oyle yap ve duzeliyor mu sorunun bak.

Eger yardimci olduysa ve pil omrun arttiysa lutfen yorum olarak belirte bilir misin?

Simdiden tesekkurler.

BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Lenovo Gaming 3 15IMH05
İşlemci Modeli
i5-10300H
Grafik Kartı
GTX1650 Mobile 4GB
Ağ Aygıtları
Intel Wireless AC 9560
Disk ve RAM