Lenovo v310 15ISK 80SY Kurulum paketi

peske

APPRENTICE
23 Ocak 2018
46
4
21
23
jR6iOZKUbfizidXHapu6HVp-RBqw8EXk.png

Lenovo v310 15ISK 80SY Kurulum paketi;
Cihaz :Lenovo v310 15ISK 80SY Kurulum paketi
CPU:Intel Core i7 6500U 2,5 Ghz, 2 Cores, 4 Logical Processor
GPU:Intel HD Graphics 520 1536 MB
RAM:8 GB 2133 MHz DDR4
Ethernet : Realtek

Paket içerisinde EFI ve kurulum sonrası kext dosyaları bulunmakta.
İndirme Bağlantısı;
Yandex.Disk

bdllhgnydn

APPRENTICE
16 Tem 2018
8
0
0
37
kurulum tamamlandı fakat sonrasında apple logosu geliyor alt tarfında çizgi dolumu tamamlanıyor ve restart oluyor nerede hata var birde bu verdiğin efi high sierra için miydi

bdllhgnydn

APPRENTICE
16 Tem 2018
8
0
0
37
ben yanlış bi yere mi atıyorum acaba bu efi dosyasını usb yi sierra raw ı nı kurdum senin verdiğin dosyayı efi bölümüne kopyaladım aynısından var değiştireyim mi dedi değiştir dedim sonrasında kurulum yapmak isteyince entering single user modda tıkandı

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,631
577
1,351
İstanbul
ben yanlış bi yere mi atıyorum acaba bu efi dosyasını usb yi sierra raw ı nı kurdum senin verdiğin dosyayı efi bölümüne kopyaladım aynısından var değiştireyim mi dedi değiştir dedim sonrasında kurulum yapmak isteyince entering single user modda tıkandı
Sadece arkadaşın verdiği efi içerisindeki config'i deneyerek kurulum yapmayı deneyebilirsin

bdllhgnydn

APPRENTICE
16 Tem 2018
8
0
0
37
şuan için hallettim yalnız wi fi yok kext kurmaya çalıştım lakin korkuyorumda sıkıntısız çalışıyor bozulacak diye ödüm kopuyor :)

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,631
577
1,351
İstanbul
Ek olarak;
  • cihazda whitelist yoksa, wifi kartı daha sağlıklı olacaktır
  • yoksa da, uyumlu wifi adaptörleri konusu forum içinde mevcut, inceleyebilirsin

bdllhgnydn

APPRENTICE
16 Tem 2018
8
0
0
37
peske her şey yolunda kurulum yaptım wifi çalışmıyor alırım bir adaptör sorun değilde vermiş olduğun kurulum dosyası çok net herşeyi kuruyor sadece clover boot ekranındaki settings kısmınıda silmişsin usb olmadan çalıştırma kısmına gelip no name mount ediyorum açılan yerdeki ef iklasörüne usb deki efi den clover klasörünü aktarıyorum ama tekrar başlatıp settings ten add clover boot options yapamıyorum çünkü clover options sekmelerinin hiçbiri yok configden kurcaladım bulamadım sadece istediğim usb siz açmak ve açarken windows mu macos mu istersin seçeneği gelmesi ne güzel olmaz mı :)

Ek olarak;
  • yoksa da, uyumlu wifi adaptörleri konusu forum içinde mevcut, inceleyebilirsin
whitelist boş

peske

APPRENTICE
23 Ocak 2018
46
4
21
23
Ek olarak;
'Whitelist yoksa' ne demek istediniz hocam anlamadım
peske her şey yolunda kurulum yaptım wifi çalışmıyor alırım bir adaptör sorun değilde vermiş olduğun kurulum dosyası çok net herşeyi kuruyor sadece clover boot ekranındaki settings kısmınıda silmişsin usb olmadan çalıştırma kısmına gelip no name mount ediyorum açılan yerdeki ef iklasörüne usb deki efi den clover klasörünü aktarıyorum ama tekrar başlatıp settings ten add clover boot options yapamıyorum çünkü clover options sekmelerinin hiçbiri yok configden kurcaladım bulamadım sadece istediğim usb siz açmak ve açarken windows mu macos mu istersin seçeneği gelmesi ne güzel olmaz mı :)

whitelist boş
uzun zamandır macos u kullanmıyorum ondan dolayı müdahale edemiyicem config'e ben kurarken tek işletim sistemi kurmuştum ve usb olmadan bot edebilsin diye efi dosyalarını taşıma yapmıştım onu hatırlıyorum sadece hatta direkt bot etsin diye clover ekranını da kapatmıştım , istersen kextler kalsın config'i baştan oluştur.

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,631
577
1,351
İstanbul

whitelist boş
Olayı yanlış anladın. Detaylı bilgi için; Lenovo'ların bir çok modelinde bulunan Whitelist olayını netten araştır. USB Wifi kullanıcam diyorsan da, whitelist'e gerek yok :)
Whitelist ile ilgili içerik; Hackintosh: Sınırları Zorlamak | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu keyfi olarak okuyabilirsin :D

bdllhgnydn

APPRENTICE
16 Tem 2018
8
0
0
37
'Whitelist yoksa' ne demek istediniz hocam anlamadım

uzun zamandır macos u kullanmıyorum ondan dolayı müdahale edemiyicem config'e ben kurarken tek işletim sistemi kurmuştum ve usb olmadan bot edebilsin diye efi dosyalarını taşıma yapmıştım onu hatırlıyorum sadece hatta direkt bot etsin diye clover ekranını da kapatmıştım , istersen kextler kalsın config'i baştan oluştur.
peske rahatsız etmek istemiyorum ama configi bi türlü başaramadım geri kalan herşey çok güzel çalışıyor zahmet olmazsa yukarıda yayınadığı configi düzenleyemez misin usb siz boot edecek ve windows mac os arasında boot edecek menü gelecek şekilde sana zahmet...

peske

APPRENTICE
23 Ocak 2018
46
4
21
23
peske rahatsız etmek istemiyorum ama configi bi türlü başaramadım geri kalan herşey çok güzel çalışıyor zahmet olmazsa yukarıda yayınadığı configi düzenleyemez misin usb siz boot edecek ve windows mac os arasında boot edecek menü gelecek şekilde sana zahmet...
hocam kusura bakmayın suan sadece windows var o yüzden birşey yapamıyorum