Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Lenovo Z5070 Sierra Kurulum

'Sierra' forumunda AcarAslan tarafından 13 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Intel Core I5 4210U @ 1.70 Ghz x 2.40 Ghz 120gb Kingston SSD 8 GB 1333 Ram Nvidia GeForce GT 820M Conexant SmartHD Audio Atheros AR956x Wifi TPLink TL-WN727N Wifi Realtek Ethernet RTL8111DP
    Merhaba,

Lenovo Z5070 sahibiyim sistem ayrıntılarım imzamda mevcut. Macos Sierra kurulumu için sitedeki rehberden ilgili raw imajını indirdim ve flash diskime kurdum. bios üzerinden ilgili ayarları yaptım. VT-D kapalı, Ahci ayarlı, UEFI bootda ayarlı şeklinde. Flash disk üzerinden kurulumu yaptım sorunsuz şekilde. GPT olacak şekilde hdd ayarlı. Clover ile boot opsiyonlarını yaptım yeniden başlattım.

Ama siyah ekran ile karşı karşıya kaldım hiç bir şekilde ekrana birşey gelmedi. Sonrasında yeniden sıfır kurulum yaptım. bu sefer clover ile ayar yapmadım. bu arada şunu farkettim ethernet kartı - wifi - ve ses donanımını tanımadı sierra. Flash disk takılı iken yeniden başlattım. Yine açılmadı. Başka bir siteden başka bir raw imajı çektim. sitede şunu diyordu. HFS şeklinde diskinizi ayarlayın. Acaba dosya sistemini ben doğru mu çektim. Driver problemlerini çözemedim bir çok kext denedim. bu hafta tahmini 10 defa kurdum bu sierrayı. (high sierra kurulumlarını saymıyorum bile) Önceden bu konfigirasyonda kurulum yapan arkadaşlardan yardım bekliyorum. not ekran kartı sıkıntısı hiç yaşamadım. Touchpad ve Klavye sorunu yaşamadım sorunsuz çalıştı.

11. defa kurdum bu sefer oldu sorunsuz çalışıyor sistem. osxinfo & wikigain sitesinden de yardım aldım. harici 24 inç monitöre bağladım imac tadı veriyor şu anda :)

bios ayarları şu şekilde

• Secure Boot is disabled (bunu bu hale getirmek için bios açılışına şifre koymanız gerekiyor)
    • USB Boot is Enabled
    • UEFI Boot is enabled
    • - Fast Boot is Disable
    • - VT-d is Disable
    • – Set the SATA Controller Mode to AHCI.
    • – Enable Legacy Boot but set the Boot Priority to UEFI first
    klo1uXYoJ8YstVcmARcY7sImWathklS-.jpeg

klo1uXYoJ8YstVcmARcY7sImWathklS-.jpeg

ilk hatam şuymuş. clover ayarlarını yanlış yapıyormuşum. onu düzelttim bu sefer ekran kartının kext sürücüsü hata verdi.

osxinfo sitesinde lenovo z5070 ile ilgili yükleme paketi var. git hub dan çekiyorsunuz. patch ve kextleri size sarı ile kurduruyor. en son ses kartı ve intel olmayan wifi (realtek) de kuruyor.

boot ayarlarından "-v" yi kaldırınca mac gibi oldu tam olarak :)

yönetim ister ise wikigain linkini gönderebilirim.

teşekkürler Montezuma emeğine sağlık sistem yağ gibi akıyor.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    montezuma bunu beğendi.
  2. Paylaşırsan iyi olur. Güle güle kullan.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    AcarAslan bunu beğendi.
  3. Wikigain linki : [Exclusive Guide] Install macOS Sierra on Lenovo Z50-70/ Z40/ G50

umarım işinizi görür.

Kurulumda takip ettiğim yol:

• osxinfo'dan sierra imajını indirip flasha kurdum.
    • bios ayarlarını yaptım.
    • disk izlencesinden gpt ayarlı olarak format attım.
    • kurulum bitti yeniden başladı pc.
    • clover ile boot ayarlarını yaptım (osxinfo sitesinde anlatıldığı gibi ya da flash içindeki txt belgesine uygun) ve yeniden başlattım.
    • ethernet kartına uygun kext'i kurdum. Multibeast ile. yeniden başlattım.
    • wiki gain deki "git" kurulumlarını yaptım hepsini. ve yeniden başlattım.
    • clover bootdaki "-v" verbose modu kaldırdım
    kurulum tamamlandı. FinalCut Office Photoshop uygulamaları sorunsuz çalışıyor.

#3 AcarAslan, 14 Şubat 2018
    Son düzenleme: 14 Şubat 2018
    montezuma bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...