Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Mac Mini Elma Logosunda Kalıyor

'High Sierra' forumunda mcengiz tarafından 8 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. USB ve sizin dediğiniz gibi kurulum yapılıyor cihazı tamamen kapatıp açtığımda elmanın altındaki çubuk doluyor öylece kalıyor Command-Alt p r ile açtığımda sıkıntı olmuyor

2. Peki o şekilde açtığında High Sierra'ya ulaşabiliyor musun?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Evet her şey normal bir şekilde kullanılıyor tam kapatıp atınca yine elma ekranının altındaki çubuk doluyor öylece kalıyor tekrar command alt r p ile açarsan sıkıntı olmuyor her seferinde command alt r p ile açılıyor

4. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Yine olmadı mutlaka command alt r p ile açılıyor yeniden başlat dediğimde açılıyor

Win10 ve ubuntu kurulunca herhangi bir sıkıntı olmuor

6. High Sierra yerine daha önceki versiyonlar ile dene bir de. Sorun belki de High Sierra uyumsuzluğu olabilir.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  7. şimdi indirdim deneyeceğim bakalım

win 10 kurunca ekran kartından dolayı olabilir mi

mac minide ekran kartını manuel olarak yükleyebilir miyiz

Maalesef hiç bir şey olmadı win 10 ile devam

8. Dediğim gibi, Sierra ya da önceki sürümleri dene. Ya da Recovery Mod ile internet üzerinden kurulum yap (Command-R).

9. önceki sürümüde denedim yine olmadı
    Command-r ile denedim yine olmadı işlemcide sıkıntı olabilir gözüküyor

sürücüleri manuel yükleme şansımız var mı

10. Hayır yok. Cihazını Apple teknik servise götürmeni tavsiye ederim. Cihazın EFI Firmware zarar görmüş olabilir.

Yükleniyor...
Yükleniyor...