1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Mac OS X El Capitan Kurulum Sorunu

'EL Capitan' forumunda muhammetak tarafından 21 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Intel Core i5-6500 CPU 3.20GHz, 8GB RAM, ANAKART msi h110m pro-vd, 250Gb HDD
    Merhaba, Laptop imajıyla kurmaya çalıştğım USB de el capitanı seçip devam dediğimde siyah ekranda sılamaları yapıyor sonuna geldiğinde tekrar restart yapıp aynı yere geri geliyor bunu nasıl çözebilirim.

SİSTEM BİLGİLERİ
    pyQ4zlJ5K8e4Du51paCoJxl70RZxBRPc.jpeg
    pyQ4zlJ5K8e4Du51paCoJxl70RZxBRPc.jpeg

#1 muhammetak, 21 Şubat 2018
    Son düzenleme: 21 Şubat 2018
  2. Sistem bilgilerine bakarsak senin kurman gereken sürüm Sierra ve üzeri olmalı. El Capitan ile uğraşma.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    muhammetak bunu beğendi.
  3. Sierra kurdum onda hiç sorunum yok ama malesef capitanla uğraşmak durumundayım yada yosemite kurmak zorundayım, Bu sorun da şundan kaynaklı sierra FCP X kurulumuna uygun sierraya FCP 7 kurulamamakta bense zaruretten dolayı FCP 7 Kurmak durumundayım çabam ve sıkıntım bu yüzden montezuma. yardımcı olabilirseniz çok büyük bir iyilik yaparsınız.

4. Tamam bakalım. Takılan son yerin resmini çekip paylaş ki hatanın ne olduğunu görelim.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Merhaba, Aşağıdaki yere kadar gelip tekrar restart yapıyor Bir alttaki resimdeki yere geri dönüyor kuruluma geçmiyor.

kIgHqO4uA0jMvZVIDbqaywtRYUL2uCom.jpeg

mMqeQtZhgFBpjgmqjwpqImewlQZDxINi.jpeg

Tekrar buraya geliyor aynı döngü devam ediyor

6. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  7. Bahsettiklerini yaptım ama yine aynı şekilde hareket ediyor restart yapıp aynı yere döndürüyor kurulum ekranını göremedim hiç :)

8. #6 mesajda verdiğim rehberi kullanarak Config dosyanı düzenle. Gerekli kextleri kur.
    BIOS ayarlarının doğru olduğuna emin ol.
    BIOS Boot / Legacy olarak ayarla.
    USB 3.0 portu kullanma. USB 2.0 portu kullan.
    Sisteme bağlı gerekmeyen aygıtlar varsa bunları sök.
    Aşağıdaki boot komutlarını kullandığından emin ol.
    -f PCIRootUID=1 darkwake=0 npci=0x2000 dart=0

9. Elmayı görebildim sonunda :) söylediklerini harfiyen yerine getirdim, Elma logosu çıkıyor 3/1 lik kısım doluyor ve aşağıdaki hal oluşuyor resatart yapıyor.

GXcYBiLeOEA5q4NkFwmezC3BXYk4RCmS.jpeg

10. Elmayı görmenin sebebi diğer boot komutlarını silmişsin. Daha önceki boot komutlarını silmeden, bir önceki mesajımda verdiğim komutları bunların yanına ekleyip dene.

Yükleniyor...
Yükleniyor...