Mac Yüklü Bilgisayarda Windows Format Usb Hazırlama

efelemece

APPRENTICE
27 Şub 2017
61
44
21
35
Samsun
Geçende fikrimi değiştirip laptop bilgisayarımdaki mac'in üzerine windows atmak istedim. Sıkıntı şu ki windows diski hazırlayacağım bir windows bilgisayar kalmadı elimde :) Hepsini mac yaptım :)) Sonra nasıl yaparım diye gezindim ve karşıma mac'in "Boot Camp" uygulaması ile olacağı söylendi. Ama bi tıkladım ki ne göreyim "Bu mac de bu uygulama çalışmıyor diye bir uyarı geldi. Araştırıp çaresini bulmak yerine iso dosyasına direk tıklayıp açtım ve iso dosyasının içindeki dosyaların hepsini kopyalayıp direkt MS-DOS (FAT32) formatındaki USB belleğin içine attım. iso dosyasının içersindeki Boot dosyalarıda mevcut olduğu için sıkıntısız bir şekilde format atmama yardımcı oldu. Sizin de başınızda böyle bir sıkıntı var ise bunu deneyebilirsiniz. Umarım İşinize yarar.
GMHTeOHtKYUvpJZz0llylExl6mh4f7d-.png

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: xxxcom

TolgaOnan

APPRENTICE
14 Mar 2017
25
0
1
27
merhaba wındows yanına nasıl kurdun ben kurdugumda wındows acılıs logosunda kalıyor

efelemece

APPRENTICE
27 Şub 2017
61
44
21
35
Samsun
Boot ayarları tam olarak bu şekilde. Windows logosunda kalma sebebi boot ayarlarının doğru yapılmamasından kaynaklanıyor.

UwDO4pcTwiinIdx_ZTHn-1DkVJrs-5Ux.jpeg

Moderatörün son düzenlenenleri:
4 Ocak 2017
611
108
251
İstanbul
Hackintosh bilgisayarda Bootcamp kurabiliyor muyuz? Bir ara patchlenmiş bootcamp uygulaması ile yapılabildiğini duymuştum. Bilgi verebilir misiniz?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,438
6,509
4,401
Hackintosh bilgisayarda Bootcamp kurabiliyor muyuz? Bir ara patchlenmiş bootcamp uygulaması ile yapılabildiğini duymuştum.
Eski Hackintosh sürümleri için bir ara yamalar çıkmıştı. Bunun yerine Hackintosh için en doğru yöntem Clover ile OS X yanına Win kurulumu yapmak.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4