1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Macbook A1181 Kurulum Sorunu

'Eski OSX Sürümleri' forumunda gokhanba tarafından 28 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Mac A1181
    4c80ceda59dda445b75f0025e01a3fca.jpeg

Merhabalar, elimde bir A1181 model macbook bulunmakta... Sistem hdd si bozuldu bende yeni SSD aldım. Fakat Mac Os kuramadım. Transmac programı ile Lion bootable usb hazırlıyorum. Fakat option dan usb yi gösterdiğimde Ø benzeri bir işaret çıkıyor. Ne yapmam lazım. Yardım lütfen.

#1 gokhanba, 28 Temmuz 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Temmuz 2018
  2. Bildiğim kadarı ile A1181 cihazların desteklediği macOS sürümü 10.6.8. Mümkünse Snow Leopard ile deneme yap.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Çok teşekkür ederim. Peki güvenilir MAC OS DMG indirebileceğim site var mı? Getintopc den indiriyorum ben ama sorunsuz mu bilmiyorum.

4. Snow Leopard ücretli sürüm olduğu için bununla ilgili bir link paylaşamam. Ancak google üzerinden araştırma yaparsan bunu bulabilirsin.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Hocam teşekkür ederim. Dediğiniz gibiymiş Snow Leopard sürümü denediğimde boot gerçekleşti. Fakat bu seferde "MacOS bu bilgisayara yüklenemez. Yedekten geri yükle diye bir uyarı veriyor yüklemeye devam etmiyor.

(Kusura bakmayın sıkboğaz ettim biraz ama maalesef kaynak bulmak biraz zor bu konuda. Yardımlarınız için teşekkürler.)

6. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  7. Sorun ayrıca Cihazın desteklediği SATA desteği ile alakalı olabilir Z,ra Eski A1181 modeller SATA I (1.5 Gbps) desteklerken, daha yenileri SATA II (3.0 Gbps) desteklemekte. Ve güncel SSD diskler ise SATA III (6.0 Gbps)desteği ile gelir ki bunların bazılarının elbette SATA II desteği var. Bu bağlamda cihazının desteklediği SATA bağlantısı ve senin kullanmak istediğin SATA diskin uyumluluğu da önemli. Aşağıdaki siteden bununla ilgili uyumluluğu kontrol edebilirsin.
    Apple Mac Upgrades - RAM, SSD Flash, External Drives and More

8. Merhabalar sorununuz hala devam ediyorsa yardımcı olabilirim

Yükleniyor...
Yükleniyor...