ÇÖZÜLDÜ MacBook Pro 5,1 Kurulum Sorunu

ogulcangoktas60

APPRENTICE
2 Nis 2017
80
4
21
19
Herkese merhaba. Arkadaşım kendi kullandığı macbook pro 5.1 i bana hediye etti. Fakat cihazda tanımlı icloud şifresini unutmuş. Guest üzerinden giriş yapıyormuş kendisi de. Ben de formatlayı denedim. Cmd+r ile kurtarma moduna girdim, disk izlencesi ile ilk bölüntüyü temizledim. Daha sonra kurulumu başlatmaya çalıştım fakat yine icloud şifresi sordu bana. Ben bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
 

ogulcangoktas60

APPRENTICE
2 Nis 2017
80
4
21
19
Bunu USB'ye yazdır ve Option (⌥) tuşu ile sistemi başlatıp bununla kurulum ekranına gel ve diski tamamen formatlayıp kurulum yap.
El Capitan Sanal Sistem Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Diskteki recovery bölümünü dahi sileyim mi. Yani tüm bölümleri sileyim mi? Bir de icloud sorunum da çözülmüş olur mu? Yardımın için çok teşekkür ediyorum.

Sormayı unutmuşum. Flash diske hangi uygulama ile yazdırmalıyım?
 

ogulcangoktas60

APPRENTICE
2 Nis 2017
80
4
21
19
Windows üzerinden Win32Disk Manager ile iso dosyasını Flash Diske yazdırdım. Disk izlencesi üzerinden sabit diski komple sildim ve yeni bölüm yarattım. Kurulum başarılı bir şekilde gerçekleşti. Her yardıma ihtiyacım olduğunda hızır gibi yetişiyorsun montezuma. Çok teşekkür ediyorum. Seviliyorsun kardeşim :)

Şuan macbook'tan yazıyorum. Hiç bir sorun yok. Bu cihazı Mojave'ye yükseltmenin bir yolu var mı acaba?
 

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler