MacOS Catalina 10.15 Dev Beta 4 Yayınlandı

ertan

PADAVAN
9 Kas 2017
125
51
101
47
Istanbul
10194

Apple, MacOS Catalina 10.15'in 4. dev beta sürümünü, geliştirici beta test programına katılan kullanıcılara sundu.

Genel olarak "geliştirici beta derlemesi" ilk önce piyasaya sürülür ve kısa bir süre sonra aynı yapı numarasına sahip genel bir beta sürümü, örneğin macOS 10.15 dev beta 4, macOS 10.15 genel beta 3 olur.

MacOS Catalina'nın geliştirici beta sürümünü şu anda çalıştıran Mac kullanıcıları, Sistem tercihleri panelinden, <Software Update" kullanarak dev beta 4'ü indirebilirler.

7 Tem 2017
318
186
251
Gözlemlediğiniz iyileştirmeler veya farklar nelerdir?
Program yüklediğinde artık Launchpad kendi otomatik simgesi geliyor bir önceki güncelemede gelmemişti ben kendim eklemiştim
Birde SSD Disk'de Mojeva yüklü olarak duruyor MacOS Catalina Beta'yı Normal Harddisk Üzerine Kurdum Ancak Performansı Gayet Güzel...
Eğer Böyle giderse Kararlı Sürümü Çıktığında da MacOS Catalina Normal Harddiskinde ki performansı Böyle Olursa SSD Diski Çıkartırım.

Son düzenleme:

cellojaan

PADAVAN
20 Eki 2017
137
41
71
30
Program yüklediğinde artık Launchpad kendi otomatik simgesi geliyor bir önceki güncelemede gelmemişti ben kendim eklemiştim
Birde SSD Disk'de Mojeva yüklü olarak duruyor MacOS Catalina Beta'yı Normal Harddisk Üzerine Kurdum Ancak Performansı Gayet Güzel...
Eğer Böyle giderse Kararlı Sürümü Çıktığında da MacOS Catalina Normal Harddiskinde ki performansı Böyle Olursa SSD Diski Çıkartırım.
Çok iyi. Betaları baya test ettim ben kararlı sürümü bekleyeceğim geçiş için.

7 Tem 2017
318
186
251
Ben Hemen hemen USB 3.0 Harici her şeyi çalıştırdığım için kullanmaya devam edeceğim

ertan

PADAVAN
9 Kas 2017
125
51
101
47
Istanbul
Bu sürüm daha stabil olmuş, Bluetooth sorunları hallolmuş. Tek sıkıntı SLE üzerine kesinlikle bir şey yüklenmiyor veya silinmiyor. LE’de öyle bir sıkıntı yok. Gerçi benim tüm kext’ler clover\kext\other içerisinde olduğu için sorun yok. Genel olarak SLE’ye ihtiyaç duyanları etkileyecek gibi gözüküyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,576
4,437
4,401
Bu sürüm daha stabil olmuş, Bluetooth sorunları hallolmuş. Tek sıkıntı SLE üzerine kesinlikle bir şey yüklenmiyor veya silinmiyor. LE’de öyle bir sıkıntı yok. Gerçi benim tüm kext’ler clover\kext\other içerisinde olduğu için sorun yok. Genel olarak SLE’ye ihtiyaç duyanları etkileyecek gibi gözüküyor.
Aşağıdaki dosyayı /Library/LaunchDaemons içine koyup kök dizine erişimin olup olmadığını kontrol eder misin?

Ekli dosyalar

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,576
4,437
4,401
CSRActiveConfig 0x3E7 olarak ayarlı olsun. Ek olarak paylaştığım plist yerine sudo mount -uw / ardından killall Finderkomutunu Terminale ile girip bir kext yükleme aracı ile kext yüklemeyi dene.
Bir diğer yöntem;
Kod:
sudo cp -R /yüklemek_istediğin_kext_yolu /System/Library/Extensions

• Like
Tepkiler: ertan

ertan

PADAVAN
9 Kas 2017
125
51
101
47
Istanbul
CSRActiveConfig 0x3E7 olarak ayarlı olsun. Ek olarak paylaştığım plist yerine sudo mount -uw / ardından killall Finderkomutunu Terminale ile girip bir kext yükleme aracı ile kext yüklemeyi dene.
Bir diğer yöntem;
Kod:
sudo cp -R /yüklemek_istediğin_kext_yolu /System/Library/Extensions
Deneyeceğim, teşekkürler.
İlk yöntem ile sorun çözüldü...
@montezuma şöyle bir hata neden olur? Yanlış bir usb ile açtım o günden bu yana ne yaparsam yapayım, login olduktan sonra bu hatayı alıyorum. Denemek için sıfırdan kurulum yaptım sonuç gene aynı...
10231

Her açılışta aynı hata

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri: