macOS Catalina Broadcom WiFi kartlar için bluetooth bağlantı sorunlarını giderme

cellojaan

PADAVAN
20 Eki 2017
137
41
71
30
Malumunuz catalina şu anda halen developer sürümde ve dolayısıyla bazı kext ve yamalar çalışmıyor. Bunun sebebi ise, eski kext'leri salt okunur olarak tanıyor ve bu nedenle eski donanım işlerini yapmak için kex'leri değiştirmek bu noktada mümkün görünmüyor. Ancak, donanımın çalışması için Mojave'ye ait bazı kextleri modifiye ederek başarı elde edilmiş durumda.

Bazı ingilizce forumlarda, kext yamasının başarıyla uygulandığı rapor edilmiştir. Ekteki dosya ile Broadcom WiFi kartları için kext bağlantı sorununu gidermek için kextler bulunmaktadır.

Kext'leri S/L/E içine Kext Utility aracılığı ile inject edin ve sistemi yeniden başlatın. Yedek almayı unutmayın.

NOT: Unutmayınki WIFI kartınızın desteklenen bir kart olması gerekmektedir. Bu kextler, desteklenen kartlardaki bağlantı sorununu giderir. Desteklenmeyen bir kartı destekler hale getirmez.

Sonucu konu altına cevap olarak iletmenizi rica ediyorum.

Şuradan indirebilirsiniz: Bluetooth_kexts_fix.zip
 
Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: ozukoc

ertan

PADAVAN
9 Kas 2017
127
53
101
47
Istanbul
Manuel olarak yükleyemezsin. Kext Utility aracılığı ile yükleyebilirsin.
Kext Utility tabi ki, maalesef yüklemiyor, başka deneyen var mı?
Ek olarak BrcmPatchRAM kullanan BT cihazlar için Catalina firmware güncellemesi içeren yeni yamalı kextlerde yayınlandı. Bunun için detaylı bir konu açmadan önce buradan da paylaşayım.
BrcmPatchRAM_Catalina_All.zip
Catalina'da S/L/E'den herhangi bir şey silmeyi veya yeni yüklemeyi başarabilen var mı? Kext Utility ile dahi izin vermiyor.
 
Son düzenleme:

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler